alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de esnafın sabrı kalmadı

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, kentteki üç üniversitenin rektörlerine yüz yüze eğitim çağrısında bulundu. Birsen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal'a da ayrıca seslendi: "Esnaf ve sanatkarların sabrı kalmadı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan Hibrit Eğitim kararı açıklaması mağdur durumdaki esnaf ve sanatkarlarımız için oldukça olumsuz bir uygulama olacaktır"

Ekonomi 19.08.2021, 00:35 20.08.2021, 11:14 ABONE OL: google news
Eskişehir'de esnafın sabrı kalmadı

Başkan Birsen şöyle konuştu;

"Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü internet sitesinde yaptığı açıklamada; 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Eğitiminin, “hibrit eğitim” şeklinde (yüz yüze ve online karması) yapılması planlandığı, bazı derslerin tamamen online, bazılarının yüz yüze, bazılarının ise sınıf ortamında canlı yayın eşliğinde yapılacağı belirtilmiştir. 

Bilindiği gibi pandemi nedeniyle özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren çok sayıdaki esnaf sanatkarlarımız 20 ay gibi bir dönem uygulanan kısıtlamalar nedeniyle iş yapamamış ve uzun süre kapalı kalmışlardır. 

Bu durumdaki esnaf ve sanatkarlarımız umutlarını Eylül ayında başlayacak olan eğitim öğretim dönemini bağlamış bulunmaktadırlar. Esnaf ve sanatkarların ayakta kalabilmeleri için şehrimizde bulunan üç üniversitenin de yüz yüze eğitime başlaması büyük önem arz etmektedir. 

Bu nedenle Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan Hibrit Eğitim kararı açıklaması mağdur durumdaki esnaf ve sanatkarlarımız için oldukça olumsuz bir uygulama olacaktır. Dayanacak gücü kalmayan çok sayıdaki iş yerinin kapanmasına, şehrimizdeki ekonomik sıkıntıların artmasına neden olacaktır. 

Konu Eskişehir Milletvekillerine iletilerek şehrimiz için son derece yanlış olan bu uygulamadan vazgeçilmesi için destek istenmiş olup, esnaf ve sanatkarlarımız adına Anadolu Üniversitesinden Hibrit Eğitim kararını yeniden gözden geçirmesini ve şehrimizdeki 3 üniversitenin de  2021-2022 dönemine yüz yüze eğitim şeklinde başlamalarını önemle talep ediyoruz"

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (1)
Ukab UKABE 1 ay önce
Nasıl bir söylem,Sabri kalmadı.Elbette öğrencilerde veliler de ister örgün eğitim tam zamanlı olsun.Hibrit eğitim en kötüsü,2 gün okulun bulunduğu şehre gideceksin,kalan günlerde kendi şehrine döneceksin.Ama burada asıl olan öğrencilerin müşteri olarak gorulmeşidir.elbette üniversiteler,büyük askeri garnizonlar ekonomiye can verir,ancak ekonominin can damarı değildir.850 bin kişilik bir şehirde iş gelecek üniversite öğrencilerine kaldıysa vay bu şehrin hâline.Burada esnaf öğrenciye değil geriye kalan 850 bin insana hizmeti daha cazip hala getirmeli ki varlığına devam etsin.bilinir ki müşteri esnafın varlık sebebidir.
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@