alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de iş arayanlar dikkat! 183 kişi alınacak

Eskişehir'de personel alınacak. İş arayanlar dikkat, 183 kişi alınacak.

Ekonomi 29.06.2021, 11:49 13.07.2021, 19:48 ABONE OL: google news
Eskişehir'de iş arayanlar dikkat! 183 kişi alınacak

Milli Savunma Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve lise mezunu işçi alımı ile kadrosuna yüzlerce kişiyi katmaya hazırlanıyor. Eskişehir'de de 183 kişi alınacak. İŞKUR üzerinden yapılacak olan MSB ilkokul, ortaokul ve lise mezunu işçi alımı için detaylar belli oldu.

İşte Eskişehir'de personel alımı yapılacak kadrolar

Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığı - AŞÇI (1 kişi) 

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK KAPORTA BAKIM VE ONARIMCISI PERÇİNCİ DAHİL (20 kişi) 

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK ELEKTRİK SİSTEMLERİ BAKIM ONARIMCISI (20 kişi) 

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK GÖVDE BAKIM VE ONARIMCISI (14 kişi) 

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - OTOMOTİV BOYA USTASI (7 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - FREZECİ FREZE TEZGAH İŞÇİSİ (4 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - İŞ MAKİNELERİ HİDROLİK SİSTEMLER BAKIM VE ONARIMCISI - HİDROLİK AKSESUAR ONARIM VE MONTAJCISI (5 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - HASSAS VE DAKİK ALETLER İMALAT İŞÇİSİ VE TAMİRCİSİ (17 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - ELEKTRİKÇİ (GENEL) (4 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK BAKIM TEKNİSYENİ (GÖVDE-MOTOR) (18 kişi) 

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK KİMYASAL VE MEKANİK TEMİZLEMECİSİ (4 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK MOTORLARI BAKIM-ONARIM TEKNİSYENİ (13 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - HARURİ MUAMELECİ (DÖKÜM) (4 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - KAYNAK TEKNİSYENİ (4 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - TORNACI (TORNA TEZGAHI OPERATÖRÜ) (4 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - BOBİNAJCI-ELEKTRİK (BOBİNAJ SARMA OPERATÖRÜ) (4 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - KALORİFER TESİSATÇISI (2 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - SOĞUK DEMİRCİ (3 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - TESVİYECİ (8 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - BORU TESİSATÇISI-UÇAK (1 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - FİBERGLASÇI (1 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - ENDÜSTRİYEL KALIPÇI/KALIP TASARIMCISI VE İMALATÇISI (1 kişi) 

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - KİMYA TEKNOLOJİSİ TEKNİSYENİ (1 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - METAL YÜZEY KAPLAMACI (1 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK ELEKTRONİĞİ TEKNİSYENİ (9 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK ELEKTRİK ELEKTRONİK UZMANI (1 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK ELEKTRONİĞİ TEKNİSYENİ (3 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - TAHRİBATSIZ MUAYENE SORUMLUSU (1 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK BAKIM TEKNİSYENİ (GÖVDE-MOTOR) (2 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - UÇAK GÖVDE MOTOR TEKNİSYENİ (1 kişi)

Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü - KLİMA SİSTEMLERİ TEKNİSYENİ (3 kişi)

İşte Eskişehir'de personel alımında aranacak şartlar

Millî Savunma Bakanlığı iş yerlerinde çalıştırılmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca daimi süreli işçi alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma,hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış,bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

6. Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7. Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

9. Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).

10. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmelik'in 5'inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

11. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

13. Her aday, İŞKUR'da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir iş yeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Millî Savunma Bakanlığında ücretleri genel bütçeden ödenen bir iş yerinde çalışmakta olan işçilerden müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

14. İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması ve başvuru yaptığı meslek kolunda çalışmasında sağlık yönünden sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu aranacaktır.

DİĞER HUSUSLAR

1. Açık iş pozisyonları için sözlü/uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınava açık iş gücü miktarının 4 katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadıyla ilgili Yönetmelik gereği kura çekimi yapılacaktır. Bu nedenle açık iş gücü miktarının 4 katı asil 4 katı yedek aday kura yöntemiyle belirlenecektir. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylar arasından açık iş gücü miktarının 4 katı asil, 4 katı yedek aday kurayla ayrıca belirlenecektir.

2. Kura çekimi, Millî Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 28 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 10:30'da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

3. İstekli adayların kura çekimini izleyebilmeleri hususu, ülkemizi de etkisi altına alan KOVİD-19 salgını nedeniyle alınacak tedbirler kapsamında ayrıca değerlendirilecektir.

4. Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir. Bu maksatla sınava girmeye hak kazanan adaylara belge kontrolü yapılacaktır. Belge kontrolü tarihleri ve yerleri MSB resmi internet sayfasından ilan edilecektir. Belge kontrolüne asil ve yedek adayların tamamı katılacaktır. Adaylar belge kontrolüne gelirken, belgelerin asılları ile birlikte fotokopilerini de getirecektir.

5. Belge kontrolü sonucunda, hatalı belge veya eksik belge nedeniyle başvurusu kabul edilmeyen kurada asil olarak seçilen adayın yerine, kurada yedek olarak seçilen ilk sıradaki belgesi tam olan yedek adaydan başlayarak sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.

6. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları idarece sonlandırılacaktır.

7. Belge kontrolünü ve teslimini müteakip sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8. Sözlü/uygulamalı sınav, adayların başvurdukları meslek koluna ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacaktır.

9. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir. Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonucu Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır.

10. İşe yerleştirmeye hak kazandığı halde belirtilen süre içerisinde göreve başlamayanların/işe başlama hakkından feragat edenlerin, deneme süresi içerisinde herhangi bir nedenle iş sözleşmesi sona erenlerin, başvuru şartlarını taşımadığı sonradan tespit edilenlerin yerine istihdam edilmek üzere, kadro/pozisyon bazında yedek listeden başarı sırasına göre işe yerleştirme yapılabilecektir. 

İşçi alımına başvuru yapmak için tıklayın...

İlanın detaylar için tıklayın... 

Yorumlar (1)
Osman Arı 1 ay önce
Merhabalar milli savunma bakanlığı işçi alımı icin yazıyorum 2010 2011 meslek lisesi mazunuyum metal isleri kaynak mezunuyum halen devam etmekteyım kaynak çekmeye gayet düzgün kaynağım vardır .
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@