alexa

banner766

Eskişehir'de iş arayanlar dikkat: TÜRASAŞ personel alımı yapıyor

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ), taşra teşkilatında görev almak üzere personel alımı yapılacağına ilişkin ilan yayımladı. Eskişehir'deki fabrikaya da alım yapılacak.

Ekonomi 03.02.2021, 11:52 04.02.2021, 16:14 ABONE OL: google news
Eskişehir'de iş arayanlar dikkat: TÜRASAŞ personel alımı yapıyor

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ), Türkiye İş Kurumu aracılığı ile personel alımı ilanları yayımlandı.

TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü, Sivas, Eskişehir ve Sakarya Bölge Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere belirtilen mesleklerde 45 kişilik işçi alımı yapacak. 

Hangi kadrolara alım yapılacak? 

TÜRASAŞ bünyesine 45 kişilik kadro ile farklı kadrolarda alım yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlar Sivas, Eskişehir ve Sakarya Bölge Müdürlüklerinde yapılacak.

18 Kaynakçı
1 Motor Test Teknisyeni
9 Raylı Sistemler ve Mekantronik Sistemler Teknisyeni
1 Maragoz
3 Bilgisayarlı Makine ( CNC Operatörü)
2 Elektronik Teknisyeni
5 Elektrik Teknisyeni
5 Tesviyeci
1 CNC TEzgah Operatörü

Eskişehir'de hangi alımlar yapılacak?

Eskişehir'deki fabrikaya 5 tesviyeci, 4 elektrik teknisyeni, 1 CNC tezgah operatörü, 5 raylı sistemler ve mekatronik teknisyeni alımı yapılacak.

Başvuru şartları   

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyeceği kaydedildi.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşından büyük olmamak.

Kura usulüne tabi kadrolara başvurulan meslek için belirlenen okuldan, bölümden veya programdan son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak.

Başvurular 1.02.2021 tarihi itibariyle başlayacak olup, talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlanacağı tarihten itibaren 5 gün içerisinde www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilir.

Adayların belge kontrolü Noter Kurası sonrasında Sınav Kurulu tarafından yapılacak. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklı.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Adaylar yalnızca bir meslek ve kadro ilanına başvuru yapabileceklerdir.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan veya atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılamayanların yerine, ihtiyaç duyulacak sayıda yedek adaylar noter kurası ile belirlenecektir.

Kura işlemleri 

İstihdam edilecek kişilerin noter huzurunda çekilecek kura ve sonrasında yapılacak sözlü sınav ile belirleneceği bildirildi.

İş - Kur tarafından Genel Müdürlüğümüze bildirilen aday listelerinde yer alan kişiler arasından yapılacak olan Noter Kurası, Türasaş Genel Müdürlüğü Eskişehir Bölge Müdürlüğü Misafirhanesinde 12 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura sonuçları, sınav yeri, sınav tarihi ve diğer her türlü duyurular www.turasas.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilan tebligat yerine geçecek.

Başvuru süreci başladı 

İlan İŞKUR üzerinde yayımlanarak başvuru süreci başlamıştır. Adaylar başvurularına 01 Şubat 2021 tarihi ile 05 Şubat 2021 tarihlerinde yapacaklar. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden veya Alo 170 üzerinden yapılacaktır.

İŞKUR ile başvuru yapacak adaylar, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine giriş yaparak başvuru yapabilirler.

Yorumlar (0)
banner914
11
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 06 Mart 2021
İmsak 05:54
Güneş 07:17
Öğle 13:14
İkindi 16:27
Akşam 19:02
Yatsı 20:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@