alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de semt pazarları kurulacak mı? Eskişehirliler dikkat! Önemli açıklama

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Eskişehir de 17 günlük tam kapanmaya gidecek. Peki bu süreçte pazarlar kurulacak mı? Vatandaşların merak ettiği soruyu Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek açıkladı. Çiçek alınan bazı kararlara da tepki gösterdi.

Ekonomi 27.04.2021, 18:56 29.04.2021, 12:18 ABONE OL: google news
Eskişehir'de semt pazarları kurulacak mı? Eskişehirliler dikkat! Önemli açıklama

17 günlük tam kapanma kararının ardından sektörlerin durumu netleşmeye başladı. Eskişehir'de Perşembe günü tüm semt pazarları kurulacak. 17 günlük tam kapanmada semt pazarları kurulmayacak. Eskişehir Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, "Perşembe günü tüm mahallelerde pazar kurulacak. Çünkü bir daha 17 gün semt pazarı olmayacak. Esnaf bitti. Taze ürün satışı yapıyoruz biz. 17 gün satış yapamamak pazarcı esnafını bitirir" dedi. 

"Bedel ödeyen hep küçük esnaf"

Çiçek, "Son bilim kurulu kararı ile Covid-19 'dan dolayı 17 gün eve kapanıyoruz. Bu süreçte temel ihtiyaçlarımızı nasıl  karşılayacağız. Çek, senet ve kredi kartları gibi borçları kim nasıl yatıracak? Sayın Cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimiz. Anayasanın 173. maddesinde: “Devlet, esnaf ve sanatkarı koruyucu ve destekleyici tedbirleri alır” hükmünün uygulanmasını ve çalıştırılmasını istiyoruz. Esnaflarımızın dayanacak gücümüz kalmadı. Özellikle küçük esnafın en azından gıda, enerji, su, temel ihtiyaçlarının  karşılanması için tüm esnafların bağkur, ssk, kira ödemeleri için gelir desteği sağlansın. Kredi kartı, çek, senet ödemelerinin  faizsiz ötelenmesini bekliyoruz. Halk Bankası'ndan zor durumda olan esnaflarımız için 1 yıl ertelemeli 0 faizli can suyu kredisi verilsin ki esnaf nefes alsın. Bu kadar sıkıntıya değil esnaf, hiç kimse dayanamaz. Üretici pazarcı bitti... Sabah 10'dan 17'ye kadar pazarlarımız da açılsaydı Ramazan'da küçük esnaf da en azından bir nebze nefes alırdı. Bunun vebalını kimse ödeyemez. Zincir marketleri de kapatarak eşit şekilde haklı ve adaletli bir dağılım olsaydı daha iyi olmaz mıydı? Sayın Cumhurbaşkanımıza, bilim kuruluna ve devletimize saygılarımı ve sevgilerimi arz ederim, lütfen artık sesimizi duyun" diye konuştu.

Yorumlar (1)
Pazarcı 2 hafta önce
Başkan adamsın durumu iyi olanlar bankamatik ten parasını çekenler herkesi kendi gibi zannediyor emekçi pazar esnafı ni. Zora soktunuz kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmazmis 2023 görüşürüz
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:08
Yatsı 21:42

Gelişmelerden Haberdar Olun

@