ESKİŞEHİR GIDA FUARI KAPILARINI AÇIYOR

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen Eskişehir Gıda Fuarı, yarın (18 Nisan Perşembe) ETO-TÜYAP Fuar Merkezi'nde açıyor.

ESKİŞEHİR GIDA FUARI KAPILARINI AÇIYOR

Eskişehir Kitap, Eskişehir Ev’leniyoruz, Mobilya, Kozmetik ve Kişisel Bakım Fuarlarının ardından, ETO-TÜYAP Fuar Merkezinde bu yıl ilki düzenlenecek olan Eskişehir Gıda Fuarı 18 Nisan'da ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor. Her türlü yiyecek içecek ürünleri, endüstriyel mutfak ekipmanları ile HORECA ve EDT sektörünün, gıda toptancılarının, aşçıların, satın alma yetkililerinin, otel ve restoran yöneticilerininbiraraya geleceği bu fuarıngıda sektörüne önemli katkılar sağlaması ve yeni iş bağlantılarına öncülük yapması hedefleniyor.

Ülke genelinde yoğun ilgi: Ülkemizde sektörün önde gelen söz konusu iş adamlarını katılımcı firmalar ile görüştürerek bölge ticaretine önemli katkılar sağlamayı hedefleyen fuar, 22 farklı ilden gelecek Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Eskişehir Aşçılar Derneği (ESASDER) üyesi aşçıları tarafından fuar süresince her gün farklı bir İç Anadolu ilinin özel lezzetlerini fuar alanında oluşturulan ‘Gastronomi Mutfağı Özel Alanı’nda ilgililer ile buluşturacak. 

Otel, restoran ve sosyal tesisler bu fuarda buluşuyor: İkram ve ağırlama sektörü, endüstriyel mutfak, otel ile kafeteryaların masa üstü ekipmanları, hijyen ekipmanları ve ambalaj malzemeleri satışını gerçekleştiren firmalar Eskişehir Gıda Fuarında yerini alıyor. Eskişehir’in yanı sıra, Kütahya, Bilecik, Afyon, Ankara, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Uşak, Konya, Isparta gibi çevre illerdekigıda sektörünün temsilcilerini bir araya getirerek, fuarda ev dışı tüketim grupları, süpermarket zincirlerinin tepe yöneticileri, gıda ve içecek perakendecileri ve toptancıları, otel yöneticileri, kamuya ait sosyal tesislerin yöneticileri, aşçılar, yerel marketler ve toplu tüketim yapan her türlü kuruluşun yöneticilerini sektördeki yenilikleri takip etmeleri amacıyla katılımcı firmalarla buluşturacak. 

Madalyalı aşçıların sunumları ve yemek yarışmaları: Eskişehir Gıda Fuarı’nda ayrıca madalyalı aşçılar, genç aşçılara workshoplar düzenleyecek. Otel, restoran vefastfood zincirlerinin aşçılarının yer alacağı fuarda, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Eskişehir Aşçılar Derneği (ESASDER), Eskişehir Lokantacılar Odası, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından çeşitli aktiviteler, özel sunumlar ve yarışmalar gerçekleştirilecek.

Fuar tarih ve saatleri: Girişin ücretsiz olduğu TÜYAP Eskişehir Gıda 2019, Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı 18-20 Nisan tarihlerinde 10.00 ila 20.00 saatleri arasında, 21 Nisan Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor. 

ETO-TÜYAP Fuar Merkezine ulaşım nasıl sağlanır?: Ziyaretçiler Opera-Şehir Hastanesi güzergahından devam eden tramvay hattının son durağında inip 5 dakikalık yürüme mesafesinden sonra ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’ne ulaşabilecek. Toplu taşıma araçlarından da 6-43-44-57 numaralı hatları kullanabilecekler. Tüyap Eskişehir Fuar Merkezi tarafından sağlanacak olan ücretsiz servisler Espark Bağlar çıkışı Türkiye İş Bankası önünden fuar alanına sefer düzenleyecek olup, güzergah üzerinde bekleme yapmayacak. 

Ücretsiz servis saatleri: Şehirden Fuar Alanına Hareket: 10:00-12:00-13:00-14:00-16:00, Fuar Alanından Şehre Hareket: 14:30-16:30-18:30-20:00 (21 Nisan Pazar günü fuar alanından en son kalkış saati 19:00’dur.) Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin toplu taşıma araçları ile; Atatürk Bulvarı Migros karşısı ve Espark Bağlar çıkışı Türkiye İş Bankası önünden; Fuar alanına hareket saatleri 10:00-12:00-15:30, Fuar alanından hareket saatleri 11:00-13:00-19:00

Gıda Fuarı'na destek veren kurum ve kuruluşlar: TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile beraberinde Eskişehir Ticaret Odası işbirliği ve Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Borsası, KOSGEB, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Türkiye Perakendeciler Federasyonu (PERDER), Eskişehir Lokantacılar Odası, Eskişehir Aşçılar Derneğinin (ESASDER), destekleri ile hazırlanan ESKİŞEHİR GIDA 2019, Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı, 18-21 Nisan 2019 tarihlerinde gıda profesyonellerini ETO – TÜYAP Fuar Merkezi’nde bir araya getiriyor. 

banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508