alexa

banner912

banner766

Eskişehir ile Bilecik arasında önemli iş birliği

Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, Eskişehir'e kültürel, turistik ve sosyal yapısını bağdaştırmak adına bir takım temaslarda bulundu.

Ekonomi 23.01.2021, 15:22 24.01.2021, 11:35 ABONE OL: google news
Eskişehir ile Bilecik arasında önemli iş birliği

İlk olarak Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur Azade’yi makamında ziyaret eden Bircan, TR41 Bölgesi içerisinde yer alan iki şehrin ortak kültürel miraslarını sahiplenmek ve turizm destinasyonları açısından bağlarının güçlendirilmesinin önemine değindi. Ardından İl Müdürü Bircan sırasıyla Eti Arkeoloji Müzesini ve Bilecik Müze Müdürlüğünde yıllarca çalışmalara imza atan ve şu an Eskişehir’de çalışmalarına devam eden Erdal Mean'i ziyaret ederek, müzecilik anlamında Bilecik’in düşündüğü stratejilere örnek teşkil edecek örneklemeler konusunda kendisinden detaylı bilgi aldı.

“Şehrimizin turizm potansiyelini güçlendirmek ve değerlendirmek adına ziyaretler yaptık”

Mütevelli Heyet Başkanlığını Bilecikli olan eski bakan Prof. Dr. Nabi Avcı’nın yürüttüğü Türk Dünyası Vakfı'na ziyaret eden İl Müdürü Bircan, Türk Dünyası Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Fıratlı ve Geleneksel Türk Okçuluğu konusunda önemli projelere imza atan Eskişehir Ertuğrulgazi Atlı Spor Kulübü ve vakıf yöneticisi Mustafa Çelik'ten ortak kültürel mirasların güçlendirecek çalışmaları değerlendirerek, istişarelerde bulundu.

Mustafa Fıratlı ve Mustafa Çelik misafirperverliğinden ve desteklerinden dolayı teşekkür eden İl Müdürü Bircan, “Eskişehir ziyaretlerimizde Bilecik’in de bağlı olduğu Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Eskişehir Bölge BTK Başkanı Özgür Ersoy, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Karaçalı'yı birlikte makamında ziyaret ettik. Şehrimizin turizm potansiyelini güçlendirmek ve değerlendirmek adına yaptığımız istişareler ve misafirperverliği için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 04 Mart 2021
İmsak 05:59
Güneş 07:21
Öğle 13:15
İkindi 16:25
Akşam 18:58
Yatsı 20:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@