alexa

banner912

banner766

Eskişehir'in kadın erkek eşitliğinde pilot il gururu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu güne kadar gerçekleştirdiği kadın erkek eşitliğinin sağlanması üzerine yaptığı çalışmalar ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Türkiye'de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması" Projesi’ne seçilen pilot illerden biri oldu.

Ekonomi 18.08.2021, 14:49 19.08.2021, 13:19 ABONE OL: google news
Eskişehir'in kadın erkek eşitliğinde pilot il gururu

15 Aralık 2020 itibari ile nihai faydalanıcısının Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, eş yararlanıcısının T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, uygulayıcı ortağının ise Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin (UN Women) olduğu bir Avrupa Birliği Projesi olan "Türkiye'de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması Projesi’ne incelenen 11 il içinden bu kapsamda başarılı çalışmalar gerçekleştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Edirne Belediyesi pilot iller olarak seçildi.

Hem ulusal düzeyde hem de yerel düzeyde kadın erkek eşitliğinin sağlanması ve kadınların güçlenmesine katkıda bulunacak faaliyetlerin gerçekleştirileceği projenin açılış toplantısı 17 Ağustos Salı günü Ankara’da yapıldı. 

Açılış toplantısına ekibi ile katılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın “Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla daire başkanlığımızın bünyesinde bulunan Eşitlik Birimi ve Kadın Dayanışma Merkezi’miz ile kadınların her alanda yanlarında olmayı sürdürüyoruz. ESMEK kurslarımız kadınların ekonomik özgürlüğünü kazanabilmesi ve kendilerine iş alanları yaratabilmeleri için el sanatları atölyelerine devam ediyor. Ayrıca Belediyemiz otobüs şoförü, itfaiye, vatman, parkomat görevlisi gibi personel alımlarında kadınlara öncelik tanıdı. Bu çalışmalarımızla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Türkiye'de Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması Projesine pilot belediyelerden biri olarak seçilmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@