banner804

banner766

Son Dakika

Eskişehir OSB'den bir ilk daha

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde, bu yılın ilk parsel değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya başta Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Taha Güven olmak üzere ESO, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, BEBKA yetkilileri katıldı. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli yapılan toplantı hakkında ve kamu-sanayi-üniversite iş birlikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Ekonomi 19.07.2018, 13:00 20.07.2018, 15:45
Eskişehir OSB'den bir ilk daha

Başkan Küpeli “2018 yılının 1. Komisyon toplantısının yapıldığını belirterek, sanayicilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Yönetime geldiğimizden bu yana çok sayıda olumlu geri bildirim alıyoruz, deneyimli teknik kadromuzla hızlı çözümler üreterek sanayicilerimizin farkındalığını arttırmaya çalışıyoruz. Buranın sadece sanayicisine hizmet veren bir kurum olması değil sanayicisinin gelişimi için ön ayak olan bir kurum olması için de çaba gösteriyoruz. Sanayicilerimize vermiş olduğumuz sözlerden biri de "kamu-üniversite ve sanayi" işbirliklerini arttırmaktır. Yakın zaman önce kamu kurum ve kuruluşlarımıza ile üniversitelerimize tek tek yazı yazdık. Bölge Binamızda, Kamu Sanayi İletişim noktası oluşturmayı düşündüğümüzü ve bu noktada kamu yetkililerimizin sanayicilerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm yolları bulmalarını istedik. Yine aynı şekilde Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitelerimize de Teknoloji Transfer Ofislerinden yetkilileri Bölge Binamızda sanayicilerimizle buluşmaya davet ettik. Buradaki amacımız, sanayicimizin Teknoloji Transfer Ofisleri ile oluşturduğumuz Sanayi-Üniversite iletişim noktasında buluşmaları ve sanayimizin alt yapısının ve hatta teknolojimizin gelişmesine katkıda bulunacak çözümlerin üretilmesidir. Bizi memnun eden en güzel şey tüm geri dönüşlerin olumlu olmasıdır. Sanayicimiz artık her ayın bir günü kamu kurumları, yatırım ajansı ile ve üniversitelerimizin teknoloji transfer ofisleri ile buluşacak. Yaptığımızın başka bir örneği yok, her zaman ilklerin OSB'si olmaya çalışıyoruz” dedi.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Taha Güven ise 2018 yılının ilk toplantısının verimli olduğunu, İl Müdürlüğü olarak sanayicilerimizle sıcak temas içinde olduklarını belirterek EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpelinin başlatmış oldukları Kamu-Sanayi, Üniversite-Sanayi iletişim noktası projelerine kurum olarak destek verdiklerini konu ile ilgili gerekli personel görevlendirmeleri yaptıklarını belirtti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 04:16
Güneş 05:55
Öğle 13:09
İkindi 17:00
Akşam 20:13
Yatsı 21:45
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@