alexa

banner912

banner766

'ESKİŞEHİR SON YILLARDA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ'

Eskişehir’e temaslar ve inceleme ziyaretleri gerçekleştirmek üzere gelen Denizli Ticaret Odası heyeti, Eskişehir Ticaret Odası ile tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Ekonomi 05.04.2019, 13:36 ABONE OL: google news
'ESKİŞEHİR SON YILLARDA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ'

Kurum ve kuruluşlarda inceleme yapmak ve temaslar gerçekleştirmek üzere Eskişehir’e gelen Denizli Ticaret Odası heyeti, Eskişehir Ticaret Odası’na konuk oldu. Denizli Ticaret Odası başkan yardımcıları Melek Sözkesen ve Hasan Arıcı, yönetim kurulu ve meclis üyelerinden oluşan heyetin ziyareti 5 Nisan Cuma günü gerçekleşti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ETO Başkanı Metin Güler, farklı şehirlerdeki odaların işbirliği ve temaslar için bir araya gelmelerinin, odalarının faaliyetlerini gözden geçirmeleri ve ticaretin ortak sorunlarının tespit edilmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekti. 

"Eskişehir ileri teknoloji üretme kabiliyetine sahip"

Eskişehir ve Denizli’nin ticari faaliyet çeşitliliği bakımından benzer yönleri olduğuna dikkat çeken ETO Başkanı Güler, her iki şehirde de turizmin, ticaretin ve sanayinin ön plana çıktığını dile getirdi. Eskişehir’in ileri teknoloji üretme becerisi gösterebilen bir şehir olduğunu vurgulayan Güler, ETO’nun hizmete sunduğu Eskişehir Fuar Kongre Merkezi ile şehrin ekonomi yelpazesine fuar ve kongreciliği de eklemek için çalıştığını kaydetti.

"Denizli ticaret camiası olarak Eskişehir’i yakından takip ediyoruz"

Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ise, Eskişehir’de kurum ve kuruluş ziyaretlerinin yanı sıra, tesislerde incelemede bulunacaklarını belirterek, Eskişehir’deki ticari ve sanayi gelişmeleri yakından takip etmek istediklerini söyledi. Denizli’nin ticaret, sanayi ve turizm faaliyetleri, 3.5 milyar dolara yaklaşan ihracatıyla ülke ekonomisine katkı sağladığını belirten Sözkesen, ticari faaliyetleri artırmak, istihdamı ve şehir ekonomisini daha da geliştirmek için gayret gösterdiklerini ifade etti. Sözkesen, Eskişehir’in son yıllarda ticaret, sanayi ve tanınırlılık bakımından cazibe merkezlerinden biri olduğunu ifade etti.   
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Mayıs 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:39
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:09
Yatsı 21:44

Gelişmelerden Haberdar Olun

@