ESKİŞEHİRLİ GENÇ GİRİŞİMCİLER İSTANBUL'DAKİ FİNALE HAZIR

GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı kapsamında sıfır sermaye ile küçük ölçekli simülasyon şirket kuran öğrenciler projelerini tanıtarak, İstanbul’da düzenlenecek final için yarıştılar.

ESKİŞEHİRLİ GENÇ GİRİŞİMCİLER İSTANBUL'DAKİ FİNALE HAZIR

Eskişehir’de 16-18 yaş arasındaki öğrencilerin katılımıyla GençBizzLiseler Arası Girişimcilik Programı düzenlendi. Program kapsamında Eskişehir’deki lise öğrencilerine girişimcilik eğitimi verildi. Eğitimleri tamamlayan öğrenciler sıfır sermaye ile küçük ölçekli simulasyon şirket kurdular. Simülasyon şirketlerin tanıtım toplantısı ve Eskişehir yarı finali, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali, Sarar Şirketler Grubu CEO’su Emre Sarar’ın katılımıyla Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşti. 

Türkiye’nin zenginleşmesinin yolu girişimcilik: Program açılışında konuşan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, gençlerin Türkiye’nin geleceği olduğunu belirterek, gençlerin iş dünyasını yakından tanımaları açısından projenin önemli olduğuna değindi. İlmilli eğitim müdürlüğü olarak girişimcilikle ilgili projelere destek olduklarını belirten Cırıt,  projenin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür etti. Programda konuşan ETO Başkanı Metin Güler ise Türkiye’nin zenginleşmesi için daha çok girişimci ortaya çıkarması gerektiğine dikkat çekerek, istihdamın ve ihracatın artması, gayri safi milli hasılanın yükseltilmesinin formülünün girişimcilikten geçtiğine dikkat çekti.

Tali ve Sarar girişimcilik tecrübelerini paylaştı: Konuşmaların ardından ESOGÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Koç’un moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali ve Sarar Şirketler Grubu CEO’su Emre Sarar girişimcilikteki tecrübelerini paylaştılar. 38 simülasyon şirketin katıldığı programda yarı finale yükselme başarısı gösteren Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gelişim Koleji, ETİ Sosyal Bilimler Lisesi, Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin açtıkları şirketler İstanbul’da gerçekleşecek olan Türkiye GençBizzLiseler Arası Girişimcilik Programı Finali’nde Eskişehir’i temsil edecek. 
 

banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508