ESMİAD: Kadınların yanındayız

ESMİAD Genel Sekreteri Abdullah Onur Aydın, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin  84.yıldönümünü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kadınların iş dünyasında daha fazla yer alması için farkındalık oluşturacak çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

ESMİAD: Kadınların yanındayız

Aydın, “Bundan tam 84 yıl önce bugün, yalnızca ülkemizin içinde bulunduğu şartlar açısından değil  tüm dünya devletlerinde henüz haklar anlamında kadın erkek eşitliği dillendirilmezken ileri görüşlülüğü, insana olan saygısı, devlet adamlığı, bugün bile kimse ile kıyas edilmeyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Türk kadını seçme ve seçilme hakkına  5 Aralık 1934 yılında pek çok batılı ülkeye öncülük ederek sahip olmuştur. O tarihten bu yana  kadınlarımız birey olarak kendine yüklenen rolleri başarı ile taşımıştır. Türk kadını iyi anne olmuş, iyi eş olmuş iyi öğretmen olmuş iyi profesör olmuş iyi siyasetçi olmuş  ve birçok  işte becerisini kanıtlamıştır” dedi.

Çalışmalarımız devam ediyor: ESMİAD olarak kadınların her alanda var olması için çalışmalar yaptıklarının altını çizen Aydın, “Türkiye’de ve dünyada kadınların erkeklerle eşit koşullarda ve insanca yaşama isteğinin giderek güçlendiği bir dönemde, ESMİAD olarak kadınların hakları ve özgürlükleri ve iş dünyasında daha fazla var olabilmeleri  için çalışmalarımız devam edecektir. 2018 yılı içerisinde  kadın girişimcilere özel olarak düzenlediğimiz  kosgeb  girişimcilik eğitimi projemiz ile  iş dünyasında olmak isteyen birçok  kadınla bir araya geldik ve farkındalık oluşturduk, ve bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. ESMİAD ailesi olarak  5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü ve Kadın’ın Seçme ve Seçilme hakkının verilişinin  84.yıldönümünü kutluyor Mustafa Kemal Atatürk’ü  saygı ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER