alexa

banner954

banner956

banner912

banner953

banner766

ESO Başkanı Kesikbaş: İşletmeler destek bekliyor

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir genelinde gerçekleştirdiği ve önemli sonuçlara ulaştığı anketin sonuçlarını açıkladı.

Ekonomi 20.04.2021, 13:53 21.04.2021, 16:04 ABONE OL: google news
ESO Başkanı Kesikbaş: İşletmeler destek bekliyor

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir genelinde gerçekleştirdiği ve önemli sonuçlara ulaştığı anketin sonuçlarını açıkladı. Eskişehir’de 1000’in üzerinde işletme ankete katılım gösterdi.

Buna göre ankete katılanların yüzde 84’ü Kısa Çalışma Ödeneğinin yeniden başlatılmasını istiyor, yüzde 91’i kamuya yapılacak vergi ve benzeri ödemelerin ertelenmesi talebinde bulunuyor, yüzde 87’si işletmelerinin yeni kredi desteklerine ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Haksız rekabetin önüne geçilmesi ise gelen taleplerin başında bulunuyor.

Anket hakkında bilgi veren ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Pandemi döneminde sanayicilerimizle birlikte şehrimiz genelinde işletmelerimizin de durumunu tespit etmek,  sektörlere özel taleplerin ve çözüm önerilerinin oluşturulmasını sağlamak için yaptığımız  ankete yine işletmelerimizden yoğun bir katılım gerçekleşti.  İşletmelerimizin durumunu ortaya koymada önemli verilere ulaşmanın yanı sıra bu işletmelerin çözüm önerileri de ankete yansıdı. Özellikle devlet destelerinin bu noktada ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. İşletmelerimizin ciddi bir destek talebi var” dedi.

"Haksız rekabet önlensin"

Ankete katılan 1000’in üzerindeki işletmenin kısa çalışma ödeneğinin yeniden başlaması yönünde yoğun bir talebi olduğundan bahseden Kesikbaş, “Yüzde 84 oranında kısa çalışmanın yeniden başlaması yönünde işletmelerimizin önemli bir talebi olduğunu görüyoruz. İşletmelerimizin yüzde 91’i ödemelerin ertelenmesinden yana. Yine işletmelerimizin yüzde 87’si yeni kredi imkanları istemekte.  Ancak, işletmelerimizin taleplerini sorduğumuzda da vergilerin ertelenmesinin yanı sıra ciddi indirim talep ve haksız rekabetin önüne geçilmesi istekleri oldukça fazla” diye konuştu.

Yapılan anketin bir rapor haline getirildiğini der kaydeden ESO Başkanı Kesikbaş, “İşletmelerimizin sesini duyurmak ve taleplerini geldiğimiz noktada daha iyi anlamak için Odamızın gerçekleştirdiği anketi başka Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere, ilgili bakanlıklarımız ve kurumlarımız ile paylaşacağız” dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2021
İmsak 03:49
Güneş 05:34
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:15
Yatsı 21:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@