alexa

banner912

banner766

ESO Başkanı Kesikbaş: Sayılarını daha da arttırmamız gerekiyor

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü pandemi nedeniyle online olarak kutladı. Güçlü Kadınlar Güçlü Türkiye programını düzenleyen ESO, hem özel sektör hem de kamuda görevli yönetici ve iş insanlarının başarı hikayelerine yer verdi.

Ekonomi 09.03.2021, 17:23 09.03.2021, 17:32 ABONE OL: google news
ESO Başkanı Kesikbaş: Sayılarını daha da arttırmamız gerekiyor

ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın açılış konuşması yapması ile başlayan etkinlikte Kesikbaş, “Negatif-pozitif ayrımcılık yapmadan iş insaları olarak sizlerin paylaşımları ve çizdiğiniz, çizeceğiniz vizyon oldukça önemli. Sanayi alanında daha fazla kadın görmek istiyoruz. Oda olarak işleri devralmış veya devralmak üzere 9 sanayici kadın ile  Sanayide Kadın Olmak projesi kapsamında videolar çekerek yayınladık. Bu başarıları herkese göstererek sayıları daha da artırmamız gerekiyor ve Eskişehir bu konuda diğer kentlerden oldukça farklıdır.” diye konuştu.

İş dünyasında kadının gücünü, kadın girişimciliğin ilk adımlarından başarıya ulaşmaya kadar geçen süreci; hikayenin kahramanları kendi cümleleri ile anlattı. Girişimcilik ruhunun da hissedildiği program, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. İncilay Cangöz’ün moderatörlüğünde Eskişehir-Seyitgazi Kaymakamı Kutsal Baytak, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, TİM Kadın Konseyi Başkan Yardımcısı Sultan Tepe ve Barry Callebout Türkiye Genel Müdürü Neslihan Nigiz Ulak’ın katılımları ile gerçekleşti.

Konuşmacıların hikayelerinden elde edilen ortak çıktı ise karklı düşünmenin önemini kavramak ve isteklerden vazgeçmeme, ezberleri bozmak, "ben buradayım" demek, kadının doğası gereği iş dünyasına artı kattığı değerler, STK yönetimlerinde kadınların sayısının arttırılması, daha çok rol model kadının ortaya çıkması oldu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:33
Güneş 06:05
Öğle 13:02
İkindi 16:47
Akşam 19:49
Yatsı 21:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@