alexa

banner766

ETİ işçileri toplu sözleşme istiyor

ETİ işçileri Tek Gıda İş Sendikası'nın bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Toplu sözleşme isteyen işçilere seslenen Tek Gıda-İş Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Akyürek ile Şube Başkanı Tarık Hastürk, işçilerin talep ettikleri hakları alabilmeleri için sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

Ekonomi 05.05.2019, 19:31 05.05.2019, 19:57 ABONE OL: google news
ETİ işçileri toplu sözleşme istiyor

Tek Gıda-İş Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Akyürek, ETİ işçileri ile bir araya gelerek toplu iş sözleşmesi bilgilendirme toplantısı yaptı. Akyürek işçiler için masada yapılanları anlattı. Tek Gıda-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Tarık Hastürk, yaptığı açılış konuşmasında, “26. dönem toplu iş sözleşmesinde mücadelemiz masada son damlamıza kadar devam edecek. Başkanlarımız geldiğimiz son noktayı sizlerle paylaşacak” diye konuştu.

Akyürek toplu iş sözleşme sürecini anlattığı açıklamasında, “Bugün önemli bir gün. Sözleşme için buradasınız. Herkesin gözü burada çünkü ETİ Türkiye’de bir numara. Burada imzalanan her sözleşme Türkiye’deki sözleşmelerin önü olacak. Çok şey mi istedik. Hak etmeyen bir şey mi istedik, hayır. Pazar payı iyi ürünler kapış kapış satılıyor ve bütün olumsuzluklara rağmen yüzde 2 büyümüşsünüz. ETİ, ETİ çalışanlarındır, Eskişehir’indir. Gönül isterdi ki bu salonda size sözleşmeyi anlatmak isterdik. Taleplerimiz olmazsa olmazımız 1-1'dir. Diyoruz kendilerine bu size has bir şey değil. Aradaki kıdem farkı azaldı... Dedik ki 'Biz kıdem yılı koyalım'. İşverene fazla bir şey de getirmiyor. Pazarı tartışmaya açtılar, tatil olsun mu olmasın mı cevabımız red oldu. 12'nci ayın 31’inde işveren teklifi 300 lira. 'Siz ne verdiğinizin farkında mısınız' dedik. Çalışanlar ETİ’yi marka yaptıysa 'hayır' deyin. Bunu layık görüyorlar sizlere, biz ‘hayır’ diyoruz. ETİ’yi çok seviyoruz herkesten fazla. ETİ olduğu sürece insan kaynakları, fabrika müdürleri olacak. ETİ olduğu sürece sizler olacaksınız. Bizler geçiciyiz. Bizim kavgamız ETİ ile değil, alın terimizi hakkımızı almak istiyoruz. 1-1, Tek Gıda İş Sendikası'nın olmazsa olmazıdır. Üç yıldır elbiseleriniz değişmemiş. Konuşulacak çok şey var. Biz o masada sizin adınıza en ağır şekilde söyledik. Söyledim kendilerine, ‘Yemeğe girmeyecekler, mesaiye girmeyecekler, pazar günü de gelmeyecekler’ bunları söyledim. Bugün buraya grev kararı alıp da gelebilirdik. O zaman sizin gözünüze daha fazla girebilirdik. Döndüğümüz zaman en kısa en hızlı neyse grev kararını alacağız getireceğiz. Kararı aldığımız gün hepiniz orada olduğunuz sürece emin olun 'Gelin konuşalım' diyecekler. Biz sonuna kadar yanınızdayız, siz de birbirinize sahip çıkın" diye konuştu. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:53
Yatsı 20:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@