alexa

banner912

banner766

ETO'dan Türkiye'de bir ilk

ETO-METSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilerek, madencilik alanında sınav ve belgelendirme yapabilen Türkiye’deki ilk kuruluş oldu.

Ekonomi 17.10.2018, 13:18 18.10.2018, 15:46 ABONE OL: google news
ETO'dan Türkiye'de bir ilk

 Eskişehir Ticaret Odası tarafından madencilik sektöründe sınav ve belgelendirme yapmak üzere hayata geçirilen ETO-METSEM (Eskişehir Ticaret Odası-Mesleki Test Sertifikasyon Merkezi Anonim Şirketi) Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından daha önce akredite edilen ETO-METSEM, MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından da yetkilendirilerek ülkemizde madencilik alanında sınav ve belgelendirmedeki ilk kuruluş oldu. Madencilik sektöründe 3 meslekte sınav ve belgelendirme hizmetine başlayan ETO-METSEM, Türkiye’nin her yerindeki firmalara ve çalışanlara sınav ve belge hizmeti verebilecek. ETO-METSEM’in yetkilendirilmesi hakkında konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye’de bir ilke imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, ETO-METSEM sayesinde Eskişehir’in madencilik sektöründe Türkiye’de hep bir adım önde olacağını kaydetti. 

ETO-METSEM Türkiye’nin her yerinde sınav ve belgelendirme yapabilecekETO-METSEM’in madencilik sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu ve çalışanı olduğu mesleklere yönelik sınav yapıp belgelendirmede bulunacağını kaydeden Güler, “ETO-METSEM ile Türkiye’de bir ilke gerçekleştirmenin yanı sıra, şehrimizin ve ülkemizin madencilik sektörünün geleceğine katkı sağlayacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu proje için çok uzun ve zorlu bir yoldan geçtik. Gerek Türkiye gerekse Avrupa’nın madencilik alanındaki en yetkin sivil toplum kuruluşlarıyla temaslar gerçekleştirdik. İki yılı aşkın çalışmanın neticesinde madencilik alanında sınav ve belgelendirme yetkisine sahip olduk. ETO-METSEM ile hem madencilik sektöründeki iş kazalarının azalmasına destek olacak hem de bu alanda çalışanların daha nitelikli olmasına vesile olacağız. Üstelik ETO-METSEM ile Türkiye’nin neresinde olursa olsun madencilik alanında çalışanları sınav yapabilecek ve başarılı olmaları halinde belgelendirebileceğiz. Madencilik alanında belgeli çalışanları istihdam etmek firmalar için çok büyük avantajlar sağlıyor.  Belgesi olan çalışanlar için devletimiz tarafından 48 aya kadar prim desteği sağlanıyor. İşte bu fırsattan yararlanmak isteyen tüm firmalar ETO-METSEM aracılığı ile çalışanlarını belgelendirebilecek. ETO-METSEM’in madencilikte sınav ve belgelendirmede yapabilen Türkiye’deki ilk kuruluş olmasına katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza, sektördeki üyelerimize, organ üyelerimize destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@