banner804

banner766

Son Dakika

Günay: Ekonomiye ve sorunlara öncelik verilmeli

ETO Başkanı Metin Güler’i ziyaret eden AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, ekonominin geleceğine ilişkin değerlendirmede bulunarak, Türkiye’nin reformist bir yaklaşımla harekete ederek ekonomideki sorunlarını çözüp, atılım yapacağını vurguladı.

Ekonomi 13.07.2018, 15:23 14.07.2018, 14:00
Günay: Ekonomiye ve sorunlara öncelik verilmeli

Adalet ve Kalkınma Partisi  (AK Parti) Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’i ziyaret etti. 13 Temmuz Cuma günü gerçekleşen ziyarette ETO yönetim kurulu üyeleri Özgür Alp, İsmail Çavdar ve Orhan Köksal da hazır bulundu. Ziyarette konuşan Günay, Türkiye’nin 25 haziran itibariyle yeni bir Türkiye’ye uyandığını belirterek, ülkemizin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile hızlı, etkin ve verimli bir sisteme geçiş yaptığını kaydetti. Yeni yapılanmanın çok hızlı bir şekilde gerçekleştiğini ve yansımalarının en kısa zamanda her alanda görülmeye başlanacağını kaydeden Günay, “ Ekonomide de, cari açık ve enflasyon başta olmak üzere yapısal sorunlarımız için gerekli politikalar yapısal reformlar çerçevesinde hemen devreye girecektir. Reformist bir yaklaşımla ekonomide önlemler alındığında, üretim ve ihracatta ithalata bağımlılık azalacak, kur artışı nedeniyle, maliyet artışı, bunun enflasyona yansıması, fiyatların artması döngüsü kırılacaktır. Şu anda ithalat-maliyet-enflasyon-kur kısır döngüsünün kırılması gerekiyor. Geniş kapsamlı yapısal reformlar içinde ekonomi, eğitim, hukuk ve kamu yönetimi yer almaktadır. Bu reformlarla Türkiye inşallah atılım yapacak ve 2023 hedeflerine daha çok yaklaşacak ortamı elde edecektir” diye konuştu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ETO Başkanı Metin Güler, yeniden Eskişehir milletvekili seçilen Emine Nur Günay’ı tebrik ederek başarı temennisinde bulundu. Geçtiğimiz dönem Günay’ın Eskişehir’in ticaret erbabı ve sanayicisinin sorunlarının çözülmesi için büyük gayret gösterdiğini kaydeden ETO Başkanı Güler, yeni dönemde de aynı hassasiyet ve kararlılıkla Eskişehir’in iş dünyasının taleplerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşınması için milletvekili Günay’ın sorumluluk almaya devam edeceğine inandığını kaydetti. Eskişehir Ticaret Odası’nın beklenti ve taleplerini de ileten Güler, seçimlerin sona erdiğini belirterek, artık ülkenin önceliğinin ve gündeminin ekonomi olması gerektiğini kaydetti. Eskişehir’in sorunlarının da bir an önce çözülmesi gerektiğini kaydeden Güler, ticaretin gelişmesi, tüccar ve sanayicinin nefes alabilmesi için kalıcı adımlar atılması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 04:16
Güneş 05:55
Öğle 13:09
İkindi 17:00
Akşam 20:13
Yatsı 21:45
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@