alexa

banner912

banner766

Helikopterde bizim imzamız olsun

ETO Başkanı Metin Güler, Milli Helikopter Projesi T-625'in motorunun TEI öncülüğünde üretileceğini belirterek, motor imalatında Eskişehirli yan sanayi firmalarının yer alabilmesi için ETO'nun desteği ile çalıştay düzenlendiğini, şehrimizdeki KOBİ'lerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini dile getirdi.

Ekonomi 02.12.2017, 14:57 03.12.2017, 17:38 ABONE OL: google news
Helikopterde bizim imzamız olsun

Eyüp Kelebek, DHA | Eskişehir

ETO Başkanı Metin Güler, T-625 ismi ile bilinen Özgün Genel Maksat Helikopter Programı hakkında değerlendirmede bulundu. Milli helikopterin motorunun TEI öncülüğünde üretileceğini belirten Güler, motor üretimi için de alt yüklenici firmalara ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Eskişehir'in yan sanayisi ve havacılık sektöründeki tecrübesiyle bu projenin altından başarıyla kalkabileceğini kaydeden Güler, üretilecek olan Turboşaft motorun tüm aksamlarıyla Eskişehir imzası taşıması gerektiğini söyledi. Projenin hem Eskişehir ekonomisine hem de Türkiye'nin havacılık savunma sanayine önemli katkılar sağlayacağını kaydeden Güler, projenin büyümek ve daha çok tecrübe kazanmak isteyen Eskişehirli KOBİ'ler için de fırsat olduğunun altını çizdi.

TEDARİKÇİ FİRMALARLA GÖRÜŞMELER YAPILACAK: Turboşaft Motoru projesinde alt yüklenici olacak yer alacak firmaları tespit etmek için Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayesinde ve ETO'nun desteği ile çalıştay düzenleneceğini kaydeden Metin Güler şöyle konuştu:

"TEI ev sahipliğinde ve odamızın desteğiyle 18-19 Aralık 2017 tarihlerinde Eskişehir Anemon Otel'de Turboşaft Motor Alt Sistemleri Çalıştayı düzenlenecek. Bu kapsamda firmalara proje hakkında detaylı bilgi verilecek. Bu firmaların motor alt sistemleri, sayısal motor kontrol sistemi, test, teknoloji kazanımı, imalat ve özel proses konularında projede alt yüklenici olarak yer alabilmesine imkan tanınacak. Eskişehirli firmalarımızın bu fırsatı kaçırmaması gerekiyor. Eskişehir yan sanayisi her türlü teknik donanıma ve tecrübeye sahip. Biz bu projede üyelerimiz yer alsın, Eskişehir kazansın istiyoruz.  Bunun için de her türlü desteği veriyoruz."

Proje hakkında bilgi almak ve çalıştaya katılmak isteyen firmalar 11 Aralık gününe kadar adresinden başvurabilecek ya da ETO Üye İlişkileri Birimi Sorumlusu Hakkı Sarpkaya'ya 0 (222) 222 26 26 - 267 numaralı telefondan ulaşabilecek.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Nisan 2021
İmsak 04:39
Güneş 06:09
Öğle 13:02
İkindi 16:46
Akşam 19:46
Yatsı 21:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@