alexa

banner920

banner924

banner926

banner927

banner912

banner921

banner923

banner925

banner766

İş dünyasının babaları ve kızları konuştu: “Sanayide kadın olmak”

Eskişehir Sanayi Odası 2 yıl üst üste gerçekleştirdiği kadın girişimcileri bir araya getiren “Üreten Kadınlar Fuarı”nı pandemi nedeniyle başka bir boyuta ve formata taşıdı. ESO “Sanayide olmak erkek işi" yaklaşımına karşı çıkan kadınları ve o kadınların hemen yanı başında duran babalarını “Sanayide kadın olmak” belgesel dizinde bir araya getirildi. Belgeseller ESO’nun sosyal medyalarında ve youtube kanalına yüklendi.

Ekonomi 07.03.2021, 15:33 08.03.2021, 12:06 ABONE OL: google news

Eskişehir Sanayi Odası tarafından kadın girişimcileri desteklemek ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için gerçekleştirilen projede 9 sanayici baba ve kızlarının başarı hikayeleri öyküleştirilerek, kısa filmler oluşturuldu.  

Sanayici baba ve sorumluluğu paylaştıkları kızlarının bir araya getirildiği belgesel projesi hakkında bilgi veren ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadın girişimciliğini ve kadınlarımızın iş hayatında olmasını çok önemsedik. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünde işaret ettiği gibi ‘dünyada her şey kadının eseridir’ ve onların emekleri sayesinde olmuştur. Bizde bu düşünceden hareketle ‘Sanayide Kadın Olmak’ belgeselini oluşturduk” dedi.

“Kız çocuklarının en rahat ve mutlu hissettiği yer babalarının o güven veren kollarının arasıyken; babalar için de dünyanın rengarenk yanı elbette kızlarıdır” diyen Kesikbaş, “Yürümeyi öğrenirken aman düşmesin diye elinden tutan babalar bu kez kızlarının elinden tutup fabrikalarını emanet ettiler.  Birlikte çalıştılar, birlikte ürettiler. Bir kalem bir kâğıttan projeler çıkaran, emek ve sevgiyi birleştiren, heyecanlarını alın teri olarak sanayide döken babalar ve kızlarımız bu projede bir araya geldi” diye konuştu.

Ülkemizin geleceğini inşa etmede kadınların büyük emekleri olduğunu söyleyen ESO Başkanı Kesikbaş, “Üreten, gelecek nesillere girişimci ruhlarıyla ilham veren kadınların, 8 Mart Kadınlar Gününü kutlarız” dedi.

Başkan Kesikbaş, “Üreten, gelecek nesillere girişimci ruhlarıyla ilham veren kadınların, 8 Mart Kadınlar Gününü kutlarız” dedi.

Belgeselde yer alan firmalar

Balkan Helva-Nilay Güneş Erdemir ve Alaattin Alp Güneş
Confort A.Ş.-Seçil Çoban Ergun ve Osman Çoban
Turmet Madencilik- Nilay Rallas ve Mehmet Rallas
Deniz Döküm-Burcu Güler ve Gültekin Güney
Duygu Reklam- Duygu Özdemirel Atabey, Özge Özdemirel ve Ahmet Özdemirel
Busel Makine- Özge İlçin, Özlem Seler ve Selim Seler
Maya Mekanik-Eda Sevinçli Özcan ve Mahir Sevinçli
Kızılbük Madencilik-Berna Çalışkan
Estempa-Didem Ayvacı

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 06:04
Öğle 13:02
İkindi 16:47
Akşam 19:50
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@