alexa

banner912

banner766

İŞKUR'dan müjde! Çaykur işçi alımları başladı! Çaykur işçi alım kura çekimi 2021…

Ekonomi 22.03.2021, 19:13 ABONE OL: google news
İŞKUR'dan müjde! Çaykur işçi alımları başladı! Çaykur işçi alım kura çekimi 2021…

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından gelen müjde ile beraber 500 mevsimlik Çaykur işçi alımlarının İŞKUR üzerinden yapılacağı açıklandı. Noter kurası ile yapılacak olan işlemlerin hangi şartlar ya da ne zaman olacağı merakla araştırılan konulardan bir tanesi halin geldi. Çaykur işçi alımları için aranan şartlardan kura çekim tarihlerine kadar tüm detaylar İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayına alındı.

Çaykur ile istihdam etme fırsatı bulunacak 500 mevsimlik işçi alınacak olduğu müjdesinin gelmesinin ardından detaylar açıkladı. Çay işletmeleri genel müdürlüğü tarafından açılan işçi alım ilanına bakılacak olursa; Rize, Trabzon, Artvin ile Giresun illeri içerisinde işçi ihtiyacı olan kişiler için yaş çay fabrikalarında istihdam etmeleri adına çay eksperliği ve çay tarımı ve işletme teknoloji bölümlerinden mezun olarak yer alan 200 geçici alım noter kurası ile yapılacak. Bu noter kurası sırasında 300 geçici mevsimlik beden işçileri de tahmil tahliye görevi ile alınacak. 

Başvurular nasıl yapılacak?

Çaykur işçi alım başvuruları gün içerisinde başladı. 22 ila 26 Mart tarihleri arasında yapılacak işçi alımları içim kişiler başvurularını İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden rahat bir şekilde yapabilecekler. Bu süreçlerde kişilerin tek bir iş yeri için başvuru yapması gerekir, aksi bir durum olur da birden fazla yere başvuru yaptıkları belirlenen kişilerin başvuruları iptal edilecek.

Şartlar açıklandı…

Çaykur işçi alım başvuru şartları açıklandı. Bu şartlar;

1.    MYO çay eksperliği ile çay tarımı ve işletme teknoloji bölümlerinden mezun olmuş olmak
2.    2020 yılında yapılan KPSS ön lisans alanından P93 puan türü kapsamında en az 60 ya da üzeri olmak 

İşçi alımları sırasında;

1.    En az 18 en fazla 50 yaşında olmak
2.    Erkek olmak
3.    En az ilkokuldan mezun olmak
4.    Müracaat edilecek iş yerinin yer aldığı il ya da ilçelerde ikamet etme şartları ile kişiler İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden online bir şekilde başvurularını anlık olarak yapabilecekler. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:18
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:39
Yatsı 21:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@