alexa

banner912

banner766

İşte darda olan Eskişehir esnafının talepleri

Pandemi nedeniyle yaşanan sorunları değerlendirmek üzere hizmet sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileriyle bir araya gelen ETO Başkanı Metin Güler, özel ve kamu bankası istisnası olmaksızın tüm kredi ödemelerinin ötelenmesi, muhtasar, stopaj, diğer vergi ve SGK gibi yükümlülüklerin 2022 yılının sonuna ertelenmesi gerektiğini ifade etti.

Ekonomi 28.01.2021, 14:09 30.01.2021, 19:23 ABONE OL: google news
İşte darda olan Eskişehir esnafının talepleri

Eskişehir Ticaret Odası’nın (ETO) restoran, lokanta, kafe, kantin, düğün salonu ve organizasyon hizmetleri alanında faaliyet gösteren meclis üyeleri ve meslek komiteleri pandemi nedeniyle yaşadıkları iş kaybını ve sorunlarını değerlendirmek üzere bir araya geldi. ETO Başkanı Metin Güler’in katıldığı toplantıda Covid-19 salgınıyla birlikte yaşanan süreç, işletmelerin kapalı olması veya kısıtlamalarla faaliyetlerine devam etmesinin meydana getirdiği ciro kaybı değerlendirildi. 

"11 aydır kapalı olan firmalar var"

Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’de lokanta, restoran, kafe, düğün salonu ve organizasyonu, gelinlik ve damatlık üretimi, kafe, konaklama işletmeciliği alanlarında hizmet veren firmaların pandemi nedeniyle çok büyük kayıplar yaşadığını dile getirdi. İş yerleri için alınan kapatma veya kısıtlama tedbirlerinin aralıklı olarak 11 aydır devam ettiğini hatırlatan Güler, tedbirlerden etkilenen firmaların daha çok desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

"Tüccar geçen yıl aldığı krediyi bile ödeyemiyor"

Yüksek kira ödeyen ve maliyetleri çok olan lokanta ve restoranların paket servisle ayakta kalmaya çalıştığını belirten Güler, kapalı olan işletmelerin ise hala SGK, stopaj, muhtasar ve diğer vergi yükümlülüklerinin devam ettiğini vurguladı. Üyelerinin geçtiğimiz yıl aldıkları kredileri ödemekte bile zorluk çektiğini belirten Güler; özel ve kamu bankası istisnası olmaksızın tüm kredi ödemelerinin ötelenmesi, muhtasar, stopaj, SGK gibi yükümlülüklerin de 2022 yılının sonuna ertelenmesi gerektiğini ifade etti.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak 05:59
Güneş 07:21
Öğle 13:15
İkindi 16:25
Akşam 18:58
Yatsı 20:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@