alexa

banner912

banner766

METİN GÜLER, BAŞKAN ADAYLARINA TALEPLERİNİ SIRALADI

ETO Başkanı Güler Ocak olağan meclis toplantısında, belediye başkanı adaylarına Eskişehir’de trafik, kentsel dönüşüm, Sanayi Çarşısı sorunun çözülmesi, Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun kurulması gerektiğini hatırlattı.

Ekonomi 30.01.2019, 12:40 09.01.2020, 02:55 ABONE OL: google news
METİN GÜLER, BAŞKAN ADAYLARINA TALEPLERİNİ SIRALADI

Eskişehir Ticaret Odası’nda 2019 yılının ilk olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. ETO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantı, Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın açılış konuşması ile başladı. Ocak ayı faaliyetlerinin sunum olarak paylaşıldığı toplantıda gündem maddeleri meclis üyeleri tarafından karara bağlandı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, ülkede ve Eskişehir’de gündemin yerel seçimler olduğunu belirterek, şehre yön veren kuruluşlardan biri olan Eskişehir Ticaret Odası’nın da seçilecek olan belediye başkanlarından talepleri olduğunu dile getirdi. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi ve Şehir Hastanesi’nin yakın yerleşimi nedeniyle bölgede trafiğin yoğun olmasından bahseden ETO Başkanı Güler, adayların bu noktadaki trafik yoğunluğuna yönelik çözüm bulmaları gerektiğini söyledi. 

Valilik ve belediyelerin katkısıyla Kongre ve Ziyaretçi Bürosu kurulmalı: Kentsel Dönüşüm meselesinin hem şehrin geleceğini hem de inşaat sektörünü yakından ilgilendirdiğini kaydeden Güler, Sanayi Çarşısı sorunun da bir an önce çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Eskişehir’in kongre ve fuar turizminde uluslararası pazardan hak ettiği payı alabilmesi için Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun kurulması gerektiğini hatırlatan Güler, dünyada kongre pazarlama ve şehrin tanıtılması faaliyetlerinin bu bürolar tarafından yürütüldüğünü söyledi.  Eskişehir’de planlanan Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun da valilik ve belediyelerin ortak inisiyatifiyle hayata geçirilmesinin önemine değinen Güler, tüm şehrin kurum ve kuruluşlarıyla kongre ve fuarcılık endüstrisine sahip çıkması halinde Eskişehir’in bu yönde büyük mesafe kat edebileceğini dile getirdi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@