alexa

banner912

banner766

Metin Saraç'tan öğrencilere: İş hayatında fark yaratın

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinde konuşan Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç, “Ortaya konan vizyon sunucu Eskişehir’in ve Türkiye’nin en güzel okulunun inşa ettik. Bunun karşılığını iş hayatına atılıp aranan eleman olduğunuz zaman alacağız. İşte o zaman bizi gururlandıracaksınız” dedi.

Ekonomi 20.06.2021, 14:00 21.06.2021, 12:32 ABONE OL: google news
Metin Saraç'tan öğrencilere: İş hayatında fark yaratın

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” aralıksız devam ediyor. Okul konferans salonunda gerçekleştirilen “Kariyer Günleri” etkinliğine Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva, Okul Müdürü Rahmi Özyiğit, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Öğrencilere seslenen Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç, Eskişehir OSB Yönetimi olarak ortaya koydukları vizyon neticesinde Türkiye örnek bir okul inşa ettiklerini aktararak, “Ortaya konan vizyon sonucu Eskişehir'in ve Türkiye'nin en güzel okulu inşa edildi. Ancak bunun karşılığını sizler sahaya çıktığında, yani iş hayatına atıldığınız zaman göreceğimize inanıyoruz. Sahaya çıkıp aranan insan kaynağı olduğunuz zaman bizleri gururlandırmış olacaksınız” diye konuştu. 

Her iki yönünüzü güçlendirin 

Okul olarak sadece akademik başarı beklemediklerini sözlerine ekleyen Saraç, “Biz yönetim olarak sizlerden yüzde yüz akademik başarı beklemiyoruz. Sadece akademik alanda değil; kültürel ve sosyal olarak da kendinizi mutlaka geliştirmenizi istiyoruz. Hayatta başarılı olabilmek için her iki yönünüzü güçlü tutmalısınız. Bunun içindir ki biz okul olarak akademik başarınız yanında diğer yönünüzü güçlendirmek adına da çalışmalarda bulunuyoruz” şeklinde konuştu. 

Fark yaratan, farklı olan kazanır 

“Fark yaratan kazanır” diyen Saraç, “Bu okul hepimizin okulu. Buradan mezun olacak öğrencinin donanımlı olarak mezun olmasını istiyoruz. Nicelikten çok niteliği önemsiyoruz. Siz ne kadar istekli olursanız, o kadar daha çok başarılı olursunuz. Hayali olan hedefi olan çalışan sonunda başarılı olur. Özellikle iş hayatınızda farkınızı ortaya koyun. Fark yaratan kazanır. Hatalarınızdan ders alın, başarısızlığınız nedenini sorun ve başarı için yönünüzü değiştirin. Sizler Eskişehir sanayinin geleceğinde çok büyük rol oynayacaksınız. Nitelikli genç nesiller, sanayimizin en büyük gücünü oluşturacaktır” dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@