alexa

banner912

banner766

'Müdürümüzü görevine iade edin'

Eskişehir Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, Eskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Alkan’ın Diyarbakır’a tayininin çıktığını öğrendiklerini ifade ederek duruma tepki gösterdi ve Eskişehir milletvekillerine seslendi. Buluşan, “Müdürümüzün yarım kalan projeleri var, daha on aydır görevde, müdürümüzü görevine geri verin” dedi.

Ekonomi 04.11.2018, 14:42 05.11.2018, 16:44 ABONE OL: google news
'Müdürümüzü görevine iade edin'

32 tarım il müdürünün yer değişikliği istenirken, Eskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Alkan’ın tayinin Diyarbakır’a çıktığını ifade eden Buluşan, “32 ilde tarım il müdürlüklerinin tayinlerinin istendiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Bunların içinde Eskişehir müdürümüz de var. 32 ilin tarım il müdürlüklerinden, 7 tanesinde ilin müdürünün mevcut projeleri için ve il müdürlerinin bulunduğu şehirde başarılı olmaları nedeniyle il müdürleri yerlerinde kaldı. Diyarbakır il müdürü de bunlardan bir tanesi. Bu durumda Eskişehir Tarım İl Müdürümüzün Eskişehir’de kalması veya Afyon’a gitmesi gibi karışık bir durum söz konusu. Biz Tarım İl Müdürümüzün başarılı projeleri nedeniyle burada kalmasını istiyoruz” diye konuştu.

Ciddi projeleri var: Buluşan, “Eskişehir’e 10 ay önce gelen tarım il müdürünün 30’un üzerinde ciddi projesi var. Ayrıca BEBKA’ya başvurduğu ve beklenen projeler de var. Eskişehir’de tarım kampüsü projesini yapan, akıllı azotlu gübreleme projesini Tarım Bakanlığımıza sunan, bakanlığımızca benimsenip Türkiye’nin her yerinde yapılması istenen projelerin mimarının şehrimizden yarım projeleri ile ayrılmasını istemiyoruz. 10 ayda Eskişehir tarımına güzel işler kazandırdı”

Eskişehirli vekiller neden bir olamıyor?Eskişehir milletvekillerine seslenen Buluşan, “Hafta sonu öğrenmiş olmamız nedeniyle şu anda vekillerimizle temasa geçebilmiş durumda değiliz. Ama yarından itibaren vekillerimizle görüşeceğiz. Eskişehir milletvekillerimiz neden Diyarbakır gibi Urfa gibi il müdürlerini daha hafta sonuna gitmeden yerinde bırakan vekiller gibi Eskişehir’de neden birlik beraberlik içinde olamıyoruz. Neden Eskişehir’in tarımına sahip çıkamıyoruz. Tarım il müdürlüğümüze tarım ilçe müdürlüklerimize ziraat odalarımıza seçimden sonra hangi milletvekilimiz geldi de yapmış olduğumuz projeler ile ilgili bilgi aldı. Yarından itibaren vekillerimizle görüşeceğiz. Projelerimize sahip çıkılmasını istiyoruz. 30 projesi var müdürümüzün. Müdürümüz burada projelerini gerçekleştirsin sonra gerekiyorsa başka illerde de çalışmalarını sürdürsün. Eskişehir’imizin milletvekillerine çağrıda bulunuyorum. Projelerimize sahip çıkın. Diyarbakır, Urfa gibi bir olup Diyarbakır’a tayini çıkıp geri kalan tarım il müdürümüzü görevine geri verin” dedi.

Yorumlar (1)
Tarımcı 3 yıl önce
1-Bakanlığa sunulan projeler eski il müdürü Mehmet Salih SÖĞÜT e ait Erkan ALKAN a ait değil. 2-İl müdürlüğünde ki çalışanları kutuplaştırmaktan başka ne iş yaptı. 3-Eskişehir tarımı geldiğinden beri yerinde sayıyor. 4-30 tane projenin kaç tanesi şahsınızı ilgilendiriyor
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 04:07
Güneş 05:46
Öğle 13:00
İkindi 16:50
Akşam 20:04
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@