alexa

banner912

banner766

Müteahhitler, sorunlarını anlattı

ETO tarafından düzenlenen 'Sektör Buluşmaları Toplantısı'nda inşaat sektöründe faaliyet gösteren üyeler, sorunlarını ve taleplerini Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'a ilettiler.

Ekonomi 30.11.2017, 16:48 ABONE OL: google news
Müteahhitler, sorunlarını anlattı

Eyüp Kelebek, DHA | Eskişehir

Ticaret Odası üyelerinin talep ve beklentilerini anlatma fırsatı buldukları Sektör Buluşmaları Toplantısı'nın ikincisi Tepebaşı'nda faaliyet gösteren müteahhitlerin katılımı ile gerçekleşti.  Toplantıya ETO Başkanı Metin Güler'in yanı sıra, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş, imar ve ruhsat işlerindeki yöneticiler katıldı. Toplantıya katılan 370 müteahhit sektörlerinde yaşanan sıkıntıları belediye yönetimine iletme fırsatı buldu.

GÜLER: SORUNLAR ARTTI: Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, üyelerin sorunlarının çözümü için öncülük etmeye devam ettiklerini söyledi. İnşaat sektörünün son yıllarda sıkıntılar yaşadığını kaydeden Güler, şehirde arsa sayısının az olmasının ve inşaat malzemelerine gelen zamların maliyetleri artırdığını buna karşın döviz ve kredi faizlerindeki yükseliş nedeniyle satışların azaldığını dile getirdi. Bütün bunlara bürokrasideki yavaşlığın da eklenmesiyle müteahhitlerin mağdur olduğunu kaydeden Güler, sorunların çözümü için ilgili kurumlar, belediyeler ve bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduklarını dile getirdi. Sektörün geleceği hakkında da değerlendirmede bulunan ETO Başkanı Güler, kentsel dönüşümün ardından küçük ölçekli arsalarda inşaat yapılmasının zorlaşacağını kaydeden Güler, müteahhitlerin ancak firmalarını ve mali güçlerini birleştirmesi ile büyük çaptaki firmalarla rekabet edebileceğini söyledi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:11
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:45
Yatsı 21:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@