banner804

banner766

Son Dakika

'Nalıncı keseriyle adaletten bahsetmeyin'

Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı İsmail Hakkı Ördek, son günlerde taraflı ve konuya vakıf olmayan kişiler tarafından temsil etmiş oldukları esnaflar üzerinde oyunlar oynandığını söyledi. Ördek "Sırça köşklerde oturup, elinize aldığınız nalıncı keseriyle her şeyi kendinize yontup Adalet'ten bahsetmeyin. Eskişehir'deki her esnafımız bizim için birbirinden değerli ve önemlidir. Kimsenin esnafımızı karşı karşıya getirmesine izin vermeyiz" dedi.

Ekonomi 12.07.2018, 17:41 13.07.2018, 14:52
'Nalıncı keseriyle adaletten bahsetmeyin'

Eskişehir'deki tekel bayi esnafının saat 22.00 uygulamasıyla birlikte kepenk kapatma noktasına geldiğini ve Eskişehir’de Bine yakın tekel bayi esnafı olduğunu belirten Ördek, “Aileleri ve çalışanlarıyla birlikte yaklaşık olarak 20 bin Eskişehirlinin evine ekmek götürdüğü bir meslek grubudur. Son günlerde taraflı ve konuya vakıf olmayan kişiler tarafından bu vefakar ve cefakâr meslek grubuna dahil esnafımız üzerine oyunlar oynanmaktadır” diye konuştu. 

Ördek, meslek gruplarındaki esnafların sıkıntılarını sıraladı;

1-) Çok ciddi para cezalarına maruz kalıyorlar, bu cezaları ödemek için onlarca esnafımız bankalardan kredi çekiyor. 

2-) Saat 22.00'den sonra alkol satışı yapmıyor diye onlarca esnafımız darp edilip hastanelik edilmiştir. 

3-) Saat 22.00'den sonra alkol satışı yapmıyor diye onlarca esnafımız asılsız ihbarlarla karşı karşıya kalıyor. 

4-) Saat 22.00'den sonra tekel bayilerinde satışı yasak olan ürünlerin şehrin dört bir yanında satılması ise haksız rekabetin önünü açmaktadır. 

"Birsen'in açıklamaları saptırıldı"

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ekrem Birsen’in içki satışı saati ile ilgili değerlendirmeleri hakkında da açıklama yapan Ördek, "Eskişehir Odalar Birliği Başkanımız Sayın Ekrem Birsen'in Bakkal ve Bayiler Odası'na kayıtlı olan tekel bayisi esnafı için yapmış olduğu çalışmaları saptırarak, doğru olmayan mesnetsiz açıklamalar yapanları esnafımızın yüce vicdanında kuracağı mahkemede cezalandırılacağından şüphemiz yoktur.  Değerli birlik başkanımız yapmış olduğu çalışmalarla Eskişehir esnafının birlik ve beraberlik içinde olabilmesi için gecesini gündüzüne katmaktadır. Her zaman vurguladığı aile olabilmek olgusu bu durumu net şekilde açıklamaktadır. Kimse esnafımız üzerinden rant sağlamaya kalkmasın, helevki bu konuyu siyasi malzeme olarak kullanıp bölünmez bütünlüğümüzü ve büyük ailemizi küçük hesaplarına alet etmesin. Esnafımızın işi, aşı, ekmeği her türlü siyasi düşünceden üstündür ve önemlidir" dedi. 

"Esnafımız üzerinden rant elde etmeye çalışmayın"

Ördek, sözlerini şöyle sürdürdü: Bizlerin dükkan kiralarını, ev kiralarını, çocuklarımızın okul masraflarını, geleceklerini düşünmeden hareket eden ve bizim esnaf grubumuz üzerinden rant elde etmeye çalışanlara da müsaade etmeyeceğimizi bildirir ve sonuna kadar esnafımızla birlikte olacağımızı tekrardan hatırlatmak isterim. Sırça köşklerde oturup, elinize aldığınız nalıncı keseriyle her şeyi kendinize yontup adaletten bahsetmeyin. Eskişehir'deki her esnafımız bizim için birbirinden değerli ve önemlidir. Kimsenin esnafımızı karşı karşıya getirmesine izin vermeyiz. Aile olabilmenin önemini anladığınızda mesele zaten çözülecektir. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:26
Güneş 06:01
Öğle 13:08
İkindi 16:56
Akşam 20:04
Yatsı 21:33
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@