alexa

banner912

banner766

Sarar'dan küçülme iddialarına resmi açıklama

Türkiye'nin tekstil devlerinden Sarar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, küçülme iddialarına karşı resmi açıklama yaptı.

Ekonomi 27.11.2019, 14:12 29.11.2019, 11:39 ABONE OL: google news
Sarar'dan küçülme iddialarına resmi açıklama

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, şirketleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Sarar, “Bugüne kadar sektörümüze ve ülke ekonomimize sağladığımız katkıyı, 2020 yılında da yeni yatırımlarımızla devam ederek büyümeye devam edeceğiz” dedi. 

Sarar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sarar Grubu’ndaki gelişmelerle ilgili olarak kamuoyuna yansıtılan haberlere ilişkin doğru bilgi verebilmek adına bu aydınlatmayı gereği duyduk.

Sarar; Türkiye’de tekstil alanında fabrikada 4 bin işçisiyle üretim yapmakta, ülkemizin 81 ilinde 160 noktadaki binden fazla mağaza çalışanıyla ülke ekonomisine değer katmaya devam etmektedir. 1944 yılında kurulan Sarar, bugün dünyanın 4 kıtasında, 58 ülkede hem ülkemizin hem markamızın bayrağını taşımanın gururunu yaşamakta ve yaşatmaktadır. Kurulduğu günden bugüne, Sarar Grubu sürdürülebilir büyümeyi sağlamak hedefiyle ülkenin ve sektörün koşullarına uygun kararları almış, yatırımlar yapmış ve stratejiler oluşturmuştur. Tekstil dışında şehir otelciliği, AVM, akaryakıt, gayrimenkul ve enerji sektörlerinde de faaliyet gösteren tüm çalışanlarıyla birlikte 6 bin kişiyi aşan ve büyümeye devam eden bir ailedir.

Gurubumuzun Eskişehir’de bulunan CCS fabrikalarıyla ilgili olarak kamuoyuna yansıyan haberleri üzüntüyle karşıladık. Sürdürülebilir ve verimli büyümenin bir gereği olarak, 500 kişinin çalıştığı fabrikamızda gönüllü ayrılmak isteyenlere öncelik tanıyan bir iş gücü düzenlemesi sürecini başlattık. 

CCS fabrikası çalışanları hem yazılı hem de sözlü olarak İnsan Kaynakları departmanı tarafından konu ile ilgili olarak detaylıca bilgilendirilmiş ve ayrılmak isteyen ve ayrılan Sarar çalışanları tüm özlük haklarının korunacağı konusunda temin edilmiştir. 

Sarar yüzde 80 kadın istihdamıyla Anadolu’nun en büyük ikinci kadın işvereni olarak hem kendi markası altında hem de dünyanın önde gelen markalarına üretim yaparken, uluslar arası kural ve standartlara uygun üretimini sürdürmeye ve çalışan haklarına saygılı olmaya devam edecektir. 

Bugüne kadar sektörümüze ve ülke ekonomimize sağladığımız katkıyı, 2020 yılında da yeni yatırımlarımızla devam ederek büyümeye devam edeceğiz. Eskişehir’deki tesislerimizi, 21. Yüzyılın ve endüstri 4.0’ın getirdiği gelişimleri, Ar-Ge merkezimizi ve üretimimizin kalbindeki 5 fabrikayı gezmek isteyen basın mensubu ve müşterilerimize kapımız her zaman açıktır” 
 

Yorumlar (0)
banner962
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@