alexa

banner912

banner766

Sarıcakaya'nın ürünleri pazarda uygun fiyata satılacak

Eskişehir Sarıcakaya'da çiftçilerin yetiştirdiği organik sebze ve meyvelerin uygun fiyata satılacağı köy pazarı Üsküdar Kuzguncuk Bostanı’nda açıldı.

Ekonomi 10.07.2021, 16:46 11.07.2021, 15:03 ABONE OL: google news

Üsküdar, Kuzguncuk Bostanı'nda organik sebze ve meyvelerin satılacağı köy pazarı açıldı. Eskişehir Sarıcakaya'da çiftçilerin ürettiği organik sebze ve meyveler aracı olmaksızın uygun fiyatla köy pazarında vatandaşlara satılacak. Toplanan sebzeler ve meyveler Cumartesi günleri Kuzguncuk Bostanı'nda kurulacak pazarda satılacak.

Üsküdar Belediyesi'nin Sarıcakaya Belediyesi ile yaptığı anlaşma ile birlikte çiftçilerden alınan sebzeler ve meyveler ayrıca Üsküdar'da ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara 12 kilogramlık kasalar halinde dağıtılacak.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Burada Anadolu'da köylünün bahçesinden toplayıp buraya getirdiği bu ürünlerde araya aracı girdiğinde fiyatlar yükseliyor. Ama biz burada Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinden bunları üreticiden alarak aracısız vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Bu ürünlerin şu andaki fiyatı normal piyasa fiyatlarının yarısından daha düşük. Üsküdar'daki kurduğumuz bu köy pazarında vatandaşlarımıza alışveriş imkanı sağlamış oluyoruz. En önemli kısmı da bu ürünler gördüğünüz gibi hem doğal hem organik hem de fiyatlar çok uygun. Aracı yok o yüzden çok uygun fiyatlı. Üsküdar Belediyesi olarak Sarıcakaya Belediyesi ile yaptığımız bir anlaşma gereği şu gördüğünüz kasalardan yüzlerce adet alacağız. Bu kasalar içerisinde toplamında 12 kilogramlık domates, salatalık, biber, patlıcan, kabak olacak şekilde Üsküdar'daki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız" dedi.

Pazarda kendi ürettiği sebzeleri satan genç çifti Emre Tek, "Köy pazarı Sarıcakayalı gençlerin İstanbul'u görmesi açısından çok güzel ve önemli bir proje. Bizim burada sattığımız ürünler tamamen kendi emeğimiz ile ürettiğimiz ürünler ve burada satma imkanı buluyoruz bu durumda bizim için çok iyi oluyor. Aradaki aracı kalkmış oluyor hem de bizim gibi çiftçi gençlerin maddi kazanç sağlamasına da vesile oluyor. Burada kazandığım para ile İstanbul'u iyice gezmek istiyorum. Bize burada satış imkanı veren belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorumlar (1)
Uğur sensu 2 hafta önce
YAZİKLAR OLSUN ESKİSEHİR İN BELEDİYELERİ BOYLE BİR HİZMET İCİN HERHALDE UYUYORLAR .50 KM LİK MESAFEYİ ES GECİP 350 KM.YE MAL GOTURULUYOR.YAXİKLAR OLSUN.
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@