alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Suat Er'den Esnaf Odaları seçimi öncesi destek açıklaması

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er, bu Pazar günü gerçekleşecek olan birlik seçimleri öncesi adaylardan Tornacılar Odası Başkanı Adnan Karamanlı’ya desteğinin söz konusu olmadığını söyledi.

Ekonomi 10.05.2022, 14:45 12.05.2022, 11:19 ABONE OL: google news
Suat Er'den Esnaf Odaları seçimi öncesi destek açıklaması

Er, seçimlerle ilgili şu değerlendiremde bulundu;

"Geçtiğimiz aylarda Şoförler Odası’na nokta koydum, şu an Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı oarak görev yapmaktayım. Bugüne kadar Suat Er olarak hep dik durdum. Kimseye yalan dolan konuşmadan, ne isem oyum. Adnan Karamanalı benim yönetim kurulu üyemdi ve hemşerimdi. Biz bununla belediye başkanlığı seçimlerinde ters düştük. Ters düştükten sonra kendisi Esnaf Kredi Kefaletten istifa etti ve yollarımız ayrıldı. Ama hiçbir kötü sözümüz yok, birbirimize karşı. Elbette ki ben kırıldım tabi ki. Emirdağlıysak madem ki, Emirdağlılığı orada gösterseydi. Bir aydır bana çevremdeki insanlar Adnan Karamanlı ile dost olun, Adnan Karamanlı özür dilemeye gelecek, elini öpecek dediler. Ben de geçtiğimiz hafta Perşembe günü buyursun gelsin dedim. Bülent Çıraklı ile ikisi geldiler. Aynı şekilde bahsettiğim gibi özür dilediler, elimizi öptüler, sohbet muhabbet ettik. Sohbetten sonra ne ‘esnaf odalarına ben adayım bana destek ol’ dedi, ne Ekrem Birsen’in ismi geçti, kesinlikle hiç isim, destek ağıza alınmadı. Böyle bir şey konuşulmadı” dedi.

"Keşke bana sorsaydı"

Er, “Üzüldüm benim söylemediğim, mevzusu geçmeyen bir konuda böyle bir şey konuşulmadı ki. Şu anki mevcut Esnaf Odaları Birlik Başkanı, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi yönetiminde. Benim yanımda görev yapıyor bu insan. Keşke bana sorsaydı, ‘ben adayım esnaf odalarına bana desteğiniz tam mı başkanım’ diye sorsaydı bana. Onun için ben bugüne kadar hiçbir arkadaşıma yanlış yapmadım. Yola çıktığım ardaşlarımızı yolda satmadım. Suat Er’in en oduğunu herkes bilir. Benim desteğimi alacak kişi böyle bir mevzuyu benimle konuşması lazım ki, benim ağzımdan çıkan söz ne ise onu da basına aktarması lazım. Mevzusu bile geçmedi. Genel kurul, adaylık ve kime destek olduğum sorulmadı bile. Sorsaydı da söylerdim, desteğim veya değilim derdim. Adnan Karamanlı benimle belediye başkanlık seçiminden sonra üç yıldır konuşmuyor. Şimdi esnaf odaları seçimine bir ay kala mı Adnan Karamanlı’nın aklı başına geldi" dedi. 

Mevcut başkan Ekrem Birsen’i destekleyip desteklemeyeceği sorusunu ise Er, şu şekilde cevapladı; "Ekrem Birsen şuan benim yanımda denetim kurulu başkanım. Ben de hiçbir zaman yola çıktığım arkadaşlarımı yolda satmam”

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@