alexa

banner912

banner766

TÜYAP Eskişehir İnşaat Fuarı sona erdi

Eskişehir de bu yıl ilk kez düzenlenen TÜYAP Eskişehir İnşaat Fuarı katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin memnuniyeti ile son buldu. Yapı malzemelerinden mutfak, banyo, seramik, vitrifiye ürünlerine, yapı kimyasallarından prefabrik beton yapı elemanlarına, çevre düzenlemelerinden peyzaj, kent mobilyalarına, aydınlatma ünitelerinden güvenlik sistemleri, çatı ve cephe kaplamalarına, izolasyondan dekorasyon üniteleri, pencere kapı aksesuarları, enerji ve soğutma sistemlerine kadar pek çok firma temsilcisini bir araya getiren fuar, büyük ilgi gördü.

Ekonomi 18.11.2019, 11:04 19.11.2019, 12:35 ABONE OL: google news
TÜYAP Eskişehir İnşaat Fuarı sona erdi

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi beraberinde, Eskişehir Ticaret Odası ve İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) işbirliğinde, Eskişehir Teknik Üniversite, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ile gerçekleşen Eskişehir İnşaat 2019 Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı, 87 firmayı ülke genelinden gelen ziyaretçilerle ETO-TÜYAP Fuar Merkezi çatısı altında bir araya getirdi.

Katılımcı firmalar memnun

Fuarda Kütahya, Afyon, Bilecik, Bursa ve Isparta’dan gelen yurtiçi heyetlerdeki inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, mimarlar, müteahhitler ve iş adamları katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetleri hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek önemli iş bağlantıları kurdular. Kurulan ticari bağlantılar pek çok ürün satışı ve anlaşmanın gerçekleşeceğinin sinyallerini verdi. Eskişehir İnşaat Fuarı’nı çoğunluğu profesyonellerden oluşan 21 bin 435 kişi ziyaret etti. Sektörün ticari hacminin gelişmesi anlamında önemli bir buluşma noktası olan Eskişehir İnşaat Fuarı’nda katılımcı firmalar yeni ürünlerini ziyaretçilerle buluşturarak ticari hacimlerini geliştirdi. Eskişehir Ticaret Odası’nın organizasyonu ile Bulgaristan’dan gelen yurtdışı alım heyeti ile yapılan ikili iş görüşmelerinde hem alım satımla hem de iş ortaklığıyla ilgili önemli iş bağlantıları kuruldu.

Mimar ve mühendisler kongre ve fuarda buluştu

Eskişehir İnşaat Fuarı’nda 4 gün boyunca büyük ilgi gören etkinlikler de düzenlendi. TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi’nin gerçekleştirdiği Eskişehir BIM Kongresi, fuar ile aynı yerleşkede yer alan Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Hollanda ve İspanya’dan önemli uzmanların konuşmacı geldiği “Yapı Sektörünün Evrimi / BIM ve Ötesi” konulu kongrede uluslararası standartlardaki projeler için önem arz eden ve Endüstri 4.0 bağlamında sektöre yön veren BIM “Building Information Modelling” / Yapı Bilgi Modellemesi’nin nasıl ortaya çıktığı, nasıl geliştiği, geldiği son noktada sahaya nasıl yansıdığı, faydaları ve gelecekte nereye gittiği, ülkemizde ve dünyada ne kadar ve nasıl kullanılan bir yöntem olduğu üzerine konferanslar verildi. Kongre Tüm Türkiye’den gelen 500’e yakın mimar ve mühendisleri buluşturan dev bir platform oldu.

“Yapı ve Deprem” konulu paneller düzenlendi

Fuarda ana teması deprem ve inşaat olan etkinliklere de yer verildi. Türkiye’de son aylarda gündeme oturan deprem konusunda Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden akademisyenler konferans ve panellerde konuşmacı oldu. Ayrıca TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “10 KW ve Altı Çatı ve Cephe Uygulamalı Güneş Elektrik Üretim Tesisleri” konulu konferansa katılım yoğun oldu. Ziyaretçilerin ve katılımcıların beğenisi ile son bulan ve 2020 yılı hazırlıklarına şimdiden başlanan TÜYAP Eskişehir İnşaat Fuarı, 12-15 Kasım 2020 tarihinde yeniden ziyaretçiler ile buluşacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@