alexa

banner912

banner766

Üreticilerden "kısıtlama" tepkisi

Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, 23 Nisan'da uygulanacak sokağa çıkma yasağının üreticiyi zor durumda bırakacağını söyledi. Buluşan, "Yetkilerimizin Cuma günü kısıtlamada üreticiyi, halciyi, pazarcıyı serbest bırakıp ürünlerin satışı sağlanmalıdır. Cuma günü satışa sunulmak için Ege'den yola çıkan çileğin satılamayıp erimesinin mağduriyetini üretici, halci, pazarcı, çekecek" diye konuştu.

Ekonomi 22.04.2021, 11:53 22.04.2021, 14:08 ABONE OL: google news
Üreticilerden "kısıtlama" tepkisi

Buluşan, "Üreticimizin elinde kalan bir pazarı daha gidiyor. Cuma günü 23 Nisan olması nedeniyle kısıtlamanın Perşembe akşamı 19'da başlaması biz üreticileri birkez daha mağdur ediyor. Üreticimiz Cuma günü pazarları için İstanbul gibi büyükşehirlere sevk edilecek sebzelerini hazırladı. Ürünlerin sevkiatına saatler kala yapılan bu kısıtlama üretici ve pazarcıyı birkez daha mağdur edecektir. Yetkilerimizin Cuma günü kısıtlamada üreticiyi, halciyi, pazarcıyı serbest bırakıp ürünlerin satışı sağlanmalıdır. Cuma günü satışa sunulmak için Ege'den yola çıkan çileğin satılamayıp erimesinin mağduriyetini üretici, halci, pazarcı, çekecek" diye konuştu. 

Eskişehir Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek ise alınan kararla ilgili, "Son dakikada İcişleri Bakanlığımızın aldığı kararla Cuma, Cumartesi, Pazar günleri sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı tüm pazarcı, üretici ve  halci esnafımızı çok zor duruma düşürmüştür. Bu sebeple Cuma Cumartesi ve Pazar günleri kurulan pazar yerleri 22 Nisan Perşembe günü tamamı açılacaktır. Tüm esnafımıza hayırlı işler diler bol bereketli kazançlar inşallah" dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@