Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ekrem Birsen yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensupları ile bir araya geldi açıklamalarda bulundu. Birsen, zor bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarın her zaman yanında olacaklarının altını çizdi.

Birsen "15 Mayıs 2022 günü yapmış olduğumuz genel kurulda oda başkan ve yönetim kurulu üyelerimizin teveccühü ile esnaf odaları birliğine ekibimiz ile birlikte seçildik. Bizleri destekleyen, desteklemeyen tüm oda başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımıza en iyi hizmeti ekibimizle birlikte vermeye çalışacağız" dedi.

Çaya yine zam geldi! İşte fiyat artış miktarı Çaya yine zam geldi! İşte fiyat artış miktarı

"Zam talepleri olabilir"

Esnafların sorunlarından da bahseden Birsen "Gerçekten işimiz zor, esnaf ve sanatkarımızın zor bir süreçten geçtiği bu dönemde esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını hem yerelde hem genelde takip etmeye sorunları çözmeye çalışacağız. Mayıs ayı itibariyle birliğimize bağlı odalardan her hangi bir zam talebi yok ancak bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez. Benzine ve mazota gelen zamlar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yine çaya şekere çok büyük oranda zamlar yapıldı. Haziran ayında fiyat güncellemesi yapacak odaların tekliflerini alarak görüşmeye devam edeceğiz” diye konuştu.