Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, vatandaşların bayram alışverişinde yerel esnafı tercih etmesi çağrısında bulundu. Birsen "Yaklaşan Ramazan Bayramını kutlamaya hazırlanan halkımız yapacakları alışverişlerinde yerel esnaflarımızı tercih etmelerini istiyoruz" dedi.

Küpeli: Eskişehir'deki merkez tüm Türkiye'ye hizmet veriyor Küpeli: Eskişehir'deki merkez tüm Türkiye'ye hizmet veriyor

Birsen açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Eskişehir’de faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımız geçtiğimiz Ramazan Ayında halkımıza en kaliteli ürünü en uygun fiyatlarla satmak için gereken önemi göstermişler, büyük mağaza ve marketlerde yaşanan fahiş fiyat dalgalanmaları ve stok tartışmaları esnaf ve sanatkarlarımıza yaşanmamış ve her kesime hitap eden ürün yelpazesi ile cazip fiyat seçeneklerini halkımızla buluşturmuşlardır.

Yaklaşan Ramazan Bayramı için de esnaf sanatkarlarımız hazırlıklarını yapmış, yine tüm ekonomik zorluklara rağmen kar oranlarını düşürerek en kaliteli ürünü en cazip fiyatlarla halkımızla buluşturmak için gerekeni yapmışlardır.

Şehrimizin yapı taşları konumunda olan esnaf ve sanatkarlarımızın korunması ve faaliyetlerinin devamlılığı oluşturdukları yüksek rekabet ortamı ile halkımızı büyük sermayelere ve tekelcilere ezdirmeden ihtiyaçlarını karşılanmasından büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenle halkımız tarafından esnaf ve sanatkarlarımıza mutlaka sahip çıkılmasını ve bayram alışverişinin yerel esnaf ve sanatkarlarımızdan yapılmasını tüm halkımızdan bekliyoruz"