Yıllardır hasretle beklenen ve sağlık yönündeki sorunları ortadan kaldıracak olan Emirdağ Devlet Hastanesinin ihalesi yapıldı.

Yapılacak olan Devlet Hastanesi ile ilçedeki yatak kapasitesi artarken sahip olacağı yüksek teknoloji, modern, fiziki imkânlarla da sağlık hizmet sunumu güçlenmiş olacak.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı bilgilendirme açıklamasında; "Bizim siyasetimiz hizmet siyaseti. Dedikodudan çekişmeden uzak, ilçemize kalıcı eserler kazandırma siyaseti. İlçemizin merkezi bütçeden bugünkü kazanımı tam olarak 151 milyon TL, eski parayla 151 trilyon TL... Emirdağ Yeni Devlet Hastanesi ihalesi bugün itibariyle tamamlandı. Bir ay içerisinde yer teslimi yapılarak, inşaatı başlayacaktır. Kadim şehrimize hayırlı olsun… Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanımıza özellikle Sayın Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven'e, Kaymakamımız Osman Bilici'ye ve Ak Parti teşkilatımızın İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve İlçe Başkanı Erkan Karakuş'a teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.