İmzalanan sözleşme gereği maaş zammının hayırlı olmasını dileyen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu şöyle konuştu;

Afyonkarahisar'da hafif ticari araç kazası Afyonkarahisar'da hafif ticari araç kazası

“Amacımız kadim şehrimiz Emirdağ'a hizmet etmek ve bu şehri büyütmek. Yılbaşında sendika ile yapmış olduğumuz görüşmelerde hemen hemen sendikamızın istediği rakamı verdik ve memnun olduğunuzu biliyoruz. Sizin memnuniyetiniz benim memnuniyetim, idarenin memnuniyeti demektir. Sizler sabahları işe ne kadar mutlu gelirseniz o kadar güzel hizmet edeceğinizi biliyoruz. Şartlar dahilinde bölgenin en yüksek rakamını verdiğimizi sendika arkadaşlarımızdan öğrendik. İnşallah yılbaşında tekrar sözleşme yapacağız ve ne sizleri enflasyona ezdireceğiz ne de hakkınızı zayi edeceğiz bundan en ufak bir şüpheniz olmasın. 

Belediye zenginleştikçe daha doğrusu sizler çalıştıkça belediyemiz zenginleşiyor, belediyemiz zenginleştikçe de bizim size ödeyeceğimiz ücret artıyor. Çalışıyorsunuz kazanıyorsunuz. Belediyeye gelen parayı sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyum. Tabi yapmış olduğumuz zamda sendikamızın büyük bir payı var ama en büyük pay sizlerin. Ben sizlerden memnunum, memnun olduğum içinde sendikamızın söylediği rakama evet dedik. Türkiye'de en düşük asgari ücret 11 bin 400 TL, gerçekten güzel bir para; hele Emirdağ gibi suyun 3 lira, şehir içi ulaşımın 2 lira, büyük şehirlere göre kiraların uygun olduğu bir şehirde...

Emirdağ Belediyesi'nin asgari ücreti ise 16 bin TL, hayırlı olsun. Rabbim her birinizin ayağına taş değdirmesin, Rabbim hak ederek aldığınız bu parayı güle güle harcamayı nasip etsin”

İşçilerden Başkan Koyuncu’ya teşekkür

Verilen zamdan oldukça memnun olan belediye çalışanları, Başkan Koyuncu'ya teşekkürlerini ileterek; "Göreve geldiğiniz günden itibaren her zaman bizlerin yanında oldunuz. Çok teşekkür ederiz. Hizmetlerimizde Emirdağlı hemşerilerimizin istekleri önceliğimiz" dediler.

Sözleşme imza programında Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Belediyesine bağlı Üç Hilal Şirketi Müdürü Ali Ekber Şimşek, Hizmet-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Kemal Erkuş, belediye birim amirleri ve belediye çalışanları yer aldı.