Günlük hayatta pek çok alanda etkisini git gide artıran inovasyon hayatlarımızı da kolaylaştırıyor.

İnovasyon, en kısa tanımı ile yenilik ve yaratıcılık demektir. İnovasyon kelimesi bazı kişiler için yenilik ve buluş kelimeleri ile de karıştırılabiliyor. İnovasyon, fikir aşamasında kalmayıp işin hayata geçirilmesidir.

Yani bir fikir ortaya atmak inovasyon değildir, o fikri hayata geçirmektir. Günlük hayatta pek çok alanda etkisini git gide artıran inovasyon hayatlarımızı da kolaylaştırıyor. Daha da net bir şekilde anlatmak gerekirse var olan bir ürünün daha da etkili bir hale getirilmesine denir.

Burada yapılan yenilik ve değişikliklerin insan hayatına dokunması ve hayatlarını değiştirmesi gerekiyor. Örnek verecek olursak bir kumanda pili düşünün, kumanda pili seneler boyunca icat edilmiş bir şekilde hayatımızda yer edinmiştir.

Peki, bu kumanda pilinin hiç tükenmeden vücut ısımız ile şarj olduğunu ve hiç değiştirmeye gerek kalmadığını düşünün. Herkesin kullandığı ve iyi bildiği bir ürünü insan hayatına kolaylık olacak şekilde değiştirmek tam bir inovasyon örneğidir. İnovasyon nedir? Kısaca tanımlamış olduk. Şimdi sizler için ilham veren yaratıcı İnovasyon örnekleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

İnovasyon Örnekleri

Akıllı Cüzdan

Cüzdan hepimizin her yerde taşıdığı en önemli eşyalardan bir tanesidir. Yanımızda olmadan neredeyse büyük eksikliğini hissettiğimiz cüzdan için inovasyon fikri geliştirilmiştir.

Bahsedeceğimiz cüzdan içerisinde pek çok teknolojik sistem bulunmaktadır. Cüzdan adeta siz onu unuttuğunuzda veya hırsızlara karşı önlemler alıyor. GPS özelliği sayesinde cüzdanınızı nerede unuttuysanız yerini anında bulabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu cüzdan akıllı telefonlar ile de uyumludur.

Balkonlarda Keyifle Vakit Geçirilmesini Sağlayan Balkon Masaları Balkonlarda Keyifle Vakit Geçirilmesini Sağlayan Balkon Masaları

Su Geçirmez Telefon

Günümüzde hemen hemen herkesin hayatında önemli bir yere sahip olan cep telefonları artık son zamanda yeni İnovasyon örnekleri ile karşımıza harika özellikler çıkarmaktadır.

Cep telefonlarını sürekli yanımızda taşıdığımızdan dolayı üreticiler, telefonlar için yeni inovasyon süreçlerine ihtiyaç duymuşlardır. Cep telefonları çok hassas olduğu için gerek suya, gerekse yere düştüğünde anında bozulabilir.

Fakat bunun önüne geçmek için üreticiler su geçirmez telefon üretip insanların daha rahat ve daha özgür bir şeklide telefonlarını kullanabilme özelliğini sunmuşlardır. Son teknoloji ile beraber artık su geçirmez telefonlar piyasada kullanıcıları için satışa sunulmaya başlanmıştır

Dyson Elektrikli Süpürge

Kablosuz süpürge özelliği sayesinde inovasyon örnekleri arasında verebileceğimiz en güzel üründür. Artık son zamanlarda kablolu süpürgelerden ziyade hem pratik oluşu hem de görselliği açısından kablosuz süpürgeler tercih edilmektedir.

Dyson elektrik süpürgesi buna verebileceğimiz en güzel inovasyon örnekleri arasında yerini alıyor. Kablosuz özelliği, yer kaplamaması, pratik olması ve çekiş gücü sayesinde oldukça tercih edilen bir üründür. Dyson elektrikli süpürgeler diğer kablosuz süpürgelere göre daha pahalı olup daha kalitelidir.

Güneş Enerjili El Feneri

Güneş enerjisi, aydınlatmada kullanılan ve oldukça işimize yarayan bir sistemdir. Yine bahsedeceğimiz harika İnovatif fikirler arasında güneş enerjili el feneri gelmektedir.

Güneş enerjisi paneli sayesinde dolan bu ürün el feneri olmasının yanında telefon şarjı takma soketleri ve ampulleri sayesinde çok fonksiyonel bir özelliğe sahiptir. Tek bir cihazda pek çok özellik ile adeta hayatınız kolaylaşacak. Küçük fakat İnovasyon örnekleri arasında insanlık hayatına oldukça faydalı olan bu ürün birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Diş Macunu Sıkıcı

Birçok kişi için diş macununun son kalan kısmını kullanmak zulüm gibi gelebilir. Yapılan bir araştırmaya göre ise diş macunlarının tamamı bitmeden çöpe atılmaktadır.

Bunun önüne geçmek ve insanların hayatını kolaylaştırmak adına üreticiler diş macunu sıkıcı üretmiş olup yaklaşık 2 dolara satılan bu ürün oldukça tercih edilmektedir.