Eli kanlı bölücü terör örgütü PKK'nın yurt dışında topladığı paraları örgüt üyelerine ve ailelerine dağıtan zanlı Konya’da yakalandı. Aramalarda 30 yıllık örgüt arşivi ele geçirildi.

Eskişehir eski İl Emniyet Müdürü, şimdiki Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç’in talimatıyla Konya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri PKK terör örgütüne yönelik önemli bir operasyona imza attı.

Eskişehir’de baba ve oğullarına ikişer kez müebbet Eskişehir’de baba ve oğullarına ikişer kez müebbet

Ekipler, Emniyet güçlerinin uzun zamandır peşinde olduğu G.K.'in izine ulaştı.

G.K.'in iki kardeşi sözde PKK yönetimindeydi. Bir kardeşi PKK terör örgütünün kurucu üyesi Fuat kod adlı A.K., diğer kardeşi ise silahlı terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası ile Bolu Cezaevi'nde yatan H.K..

Uzun zamandır takipte olan TEM Şube ekipleri şahsın Ereğli ilçesinde olduğunu tespit etti. Hemen harekete geçen TEM Şube ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri G.K.'i düzenlediği operasyonla ikametinde yakalayarak gözaltına aldı.

Evinden 30 yıllık örgüt arşivi çıktı

Örgüt üyesinin evinde yapılan aramalarda çok önemli dokümanlara ulaşıldı.

Aramalarda; 1990’lı yıllardan günümüze kadar olan örgüt içerisindeki eğitimler, kullanılan güzergâhlar, örgütçülerin ağzından yazılmış metinler, cezaevlerindeki terör suçlularının yazmış olduğu mektuplar ve örgütün arşivi niteliğinde on binlerce doküman bulundu.

Yurt dışında toplanan paraları örgüt üyelerine dağıtıyordu

Ayrıca, gözaltına alının G.K.'in yurt dışında bulunan PKK terör örgütüyle bağlantılı dernek ve kuruluşlarda toplanan paraları örgüt üyelerine ve ailelerine dağıttığı tespit edildi.

TEM Şube ekiplerince gözaltına alınan G.K., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.