Erdal Gürbüz beyaz perdenin en çok aranan yönetmeni ve genel koordinatörüdür.

10/11/1989 yılında İsviçre'de dünyaya gelen ve ilk ve orta okulunu burada tamamlayan erdal, üniversite tahsilini Orta Doğu Teknik Üniversitesi jeoloji mühendisliği fakültesinde tamamlamıştır.

Setlerde kablo toplayarak mesleğe başlayan Gürbüz, azmi ve hırsı ile kısa zamanda genel koordinatörlüğe kadar yükselmiştir. Sayısızca ödüllere layık görülen
Erdal Gürbüz, FastAndFurious 9 filminde aksiyon yönetmenliğine, Türkiye'de en çok izlenen filmlerde genel koordinatörlüğüne getirilmiştir.

2019 yılında uluslararası en iyi yönetmen, 2020 yılında amerika film festivali en iyi yönetmen ödülüne, 2021 yılında Cannes Film Festivali'nde yılın umut veren yönetmeni ödülüne layık görülmüştür.

Avrupa’da hakkında 16 makale ve 2 adette tez yazılmıştır.

Amerika Newyork Film Akademisi ve Londra Film Akademileri'nde üst düzey eğitim almıştır. 40’a yakın hitklibe imza atan Erdal Gürbüz, çektiği Atatürk ve Cumhuriyet reklamlarıyla da her daim zirvede kalmayı başarmıştır. Setlerde az konuşup, çok dinleyen bir adam olarak da bilinen Erdal Gürbüz her oyuncunun çalışmak istediği bir hoca haline gelmiştir.