Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde basının karşısına çıkarak soruları yanıtladı. Erkan Koca, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun adaylık sürecinde Eskişehirsporla ilgili açıklamalarına karşın şöyle konuştu;

“Kısa vadede Nebi Hatipoğlu’nun Eskişehirspor’la alakalı bir tasarrufu yok”

“Neden Mali Genel Kurul yaptık Seçimli Genel Kurula gitmedik? Seçimlerden önce Sayın Nebi Hatipoğlu’nun basınla bir toplantısı vardı. Bizler de takip ettik. Nebi Hatipoğlu’nun “Seçimlerden sonra bizler Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkartacağız bu hususta ya yeni yönetimle ya da mevcut yönetimi güçlendirerek yola çıkacağız” sözleri olmuştu. Bizlerde kendisi davet ettik ve Eskişehirspor hakkında tasarrufunun neler olacağını konuştuk. Kendisi beni Elazığ maçından sonra küme düşmemizin kesin olduğu maçtan sonra arayarak, “Seçimlerden sonra oturalım konuşalım başkan, ne yapılması gerekiyorsa yapalım” dedi. Bizde tabi ki Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkartmış başarılı başkanlarımızdan ve değerli abilerimizden biri Nebi Hatipoğlu’nun böyle bir isteği olduktan sonra bir şey diyemeyiz. Seçimlerden sonra ben kendisini aradım. Herkesin aklında aynı soru var. Siz neden Seçimli Genel Kurul kararı almadınız? Biz Mali Genel Kurul Kararı almadan önce konuşmalarından da istinaden kendisine sorduk, “Eskişehirspor’a bir tasarrufunuz var mı? Bir başkan adayınız var mı? diye sorduğumuzda “Bizim kısa vadede Eskişehirspor’a şu anda bir planlamamız yok. Yönetim Kurulu ve başkan adayım da yok” dedi. Akabinde de “Biz devam edersek biz devam ettiğimiz sürece bizim yönetimimize verebileceğiniz bir yönetici var mı? diye sorduğumda “Yok” dedi. Günlük değil büyük projelerle Eskişehirspor’un borcunu kapatmayla alakalı projelerle ilgilendiği ve tüm milletvekillerini bir masada toplayıp Eskişehirspor için ne yapılabileceğini değerlendirip bu şekilde yol izleneceğini belirtti. İnşallah hayırlısı olur. Ancak şu anda kısa vadede Nebi Hatipoğlu’nun Eskişehirspor’la alakalı bir tasarrufunun olmadığını söyledikten sonra biz Genel Kurul Kararı almadık.” 

Eskişehir’de Anadolu efsanesine coşkulu kutlama Eskişehir’de Anadolu efsanesine coşkulu kutlama

“Nebi Bey bununla alakalı bir destek verebileceğini söylemedi”

Erkan Koca şöyle devam etti;
“Biz Nebi Bey’e bu sene ne kadara takımı elde tutarız? Ne kadar harcamamız gerekir? Sezonda ne kadar harcamamız gerektiğini sorduğunda aşağı yukarı rakamları söyledim. Nebi Bey bununla alakalı bir destek verebileceğini söylemedi.”