Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Yılmaz Büyükerşen mazeretli olduğundan Aydın Ünlüce başkanlığında toplandı. Toplantıda 2023 Yılı Yatırım Programı görüşüldü. Buna göre Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı yatırım bütçesi 1 trilyon 159 milyon lira olarak belirlendi.

2023 Yılı Yatırım Programı’na AK Partili Meclis Üyeleri ret oyu verdi.  

Bütçe ile ilgili konuşan CHP Meclis Üyesi İbrahim Arslan, “Ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle programda değişiklik yapmak zorunda kaldık. Hatta bu değişiklikler zorunlu hale gelmiştir. Yenilebilir enerji ile ilgili belediyelerimizin uygulamaları var. Nasıl geliştirebiliriz diye de çalışıyoruz. Belediye güneş enerji santrali projesinden vazgeçmemiştir. 25 milyon lira bütçe ayrılmış, Mamuca’da yapılacak ve 2023 yatırım programı için ön görülmüştür. Yeşil konusunda eleştiri yapılmasını doğru bulmuyorum. Eskişehir, yeşil alan konusunda dünyada ve Türkiye’de örnek haline gelmiştir. Yeşil alanı yapmakla kalmıyoruz, belediyeler, geleceğe taşımak için de bakımını yapıyor Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Kendi öz sermayeleri ile oluşturmaktadır belediye yeşil alanlarını. Millet Bahçesi’ni yaptınız, Dede Korkut Parkı’nı yaptınız çok teşekkür ederiz. Bunu yüksünme aracı olarak görmeyiz. Yarış aracı olarak da görmeyiz” diye konuştu. 

Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi açıldı Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi açıldı

Konuşmaların ardından 2020-2024 Stratejik Plan Güncellemesi ve 2023 Yılı Yatırım Programı oy çokluğuyla kabul edildi. Buna göre Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı yatırım bütçesi 1 trilyon 159 milyon lira olarak belirlendi.