Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında milletvekili aday adaylığı için istifalar gündeme geldi. CHP’li meclis üyesi İbrahim Arslan ve Nuray Akçasoy istifalarını mecliste açıkladı.

BBP'li başkan Eskişehir milletvekili aday adayı oldu BBP'li başkan Eskişehir milletvekili aday adayı oldu

"Güzel çalışmalar gerçekleştireceğimize inancım tam" 

Milletvekili aday adaylığı için istifasını açıklayan CHP meclis üyesi Nuray Akçasoy, “2023 milletvekili adaylığı için yarın itibari ile istifamı gerçekleştireceğim. Uyum içerisinde güzel çalışmalar gerçekleştireceğimize inancım tam. 2019 yılından bu yana meclis üyesi olarak görev yaptığım meclisimizden 2023 yılı genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak üzere aranızdan ayrılıyorum. Güzel şehrimizin Eskişehir’imiz için yapılacak çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

"Siyasi hayatıma çok şey kattığımı düşünüyorum"

Milletvekili aday adaylığını açıklayan CHP meclis üyesi İbrahim Arslan ise, “Meclis üyeliği gibi kutsal görevi yerine getirdim. Özellikle 2019 ve sonrasında mecliste sevgili arkadaşlarımızla birlikte hepimizin önceliği Eskişehir ve Eskişehirliler oldu. Bu anlamda üstlendiğimiz sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık. Başta Yılmaz Büyükerşen hocamla burada görev yapmak çok kıymetli benim hayat öyküm için. 40 yıllık siyasi hayatıma çok şey kattığımı düşünüyorum. Bir yolculuk öyküsü başlatmak üzereyim. Yarın itibari ile meclis üyeliği görevimden ayrılarak bir yolculuk öyküsünü başlayacağım” diye konuştu.