Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde acil durumlara hazırlık kapsamında yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Yangın alarmının çalmasıyla birlikte belediye binası kısa sürede boşaltıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından iş güvenliğini sağlama, acil durumlarda yapılması gerekenler konusunda eğitim ve tatbikatlar sürüyor. 

Bu kapsamda “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik” gereğince Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan Acil Durum Tatbikatı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Yangın alarmının çalmasıyla birlikte belediye binasında çalışan görevliler çok kısa bir sürede binayı boşalttı. Binayı tamamen boşaltan belediye çalışanları olası yangın anında binadan ayrılarak ekiplerin müdahalesi için beklemeye geçti.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, olası bir yangında gerekli önlemleri almak ve hazırlıklı olmak amacıyla düzenlenen yangın tatbikatının başarıyla gerçekleştirildiğini belirttiler. 

Eskişehir'den gönderilen yardım kolilerinde duygulandıran notlar Eskişehir'den gönderilen yardım kolilerinde duygulandıran notlar