Tepebaşı ışıkları depremde hayatını kaybedenler için kapatacak Tepebaşı ışıkları depremde hayatını kaybedenler için kapatacak

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 10 ilde büyük yıkıma sebep olan depremler sonrası Eskişehir’e gelen depremzedelere yönelik Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor.

Yaşanan afet sonrası tüm imkânlarını bölgedeki illere destek olmak üzere seferber eden Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’e gelen depremzede çocuklara yönelik psikolojik destek ve atölyeler düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Biriminin uzman psikologları tarafından “Psikolojik İlk Yardım” verilirken, ayrıca düzenlenen atölyeler ile de moral ve motivasyon sağlanıyor.

Eskişehir’de ikamet eden miniklerin de katıldığı, 13 Şubat’ta başlayan ve 19 Şubat’a kadar devam edecek atölyeler arasında “Masal-Drama, Oyuncak, Tasarım, Satranç, Resim, Akıl Zekâ Oyunları, P4C, Beden Perküsyon, Ritim, Hikâye ve Matematik Atölyeleri” gibi çok sayıda etkinlik bulunuyor.

Yetkililer psikolojik danışmanlık ve düzenlenen atölyeler hakkında detaylı bilgi için velilerin 0538 876 3873 numaralı telefondan da kendilerine ulaşabileceklerini belirttiler.