Ekişehir'de çevreyoluna giren sürücüler bir an önce çıkabilmek için adeta ter döküyor.

Uzun araç kuyruklarının oluştuğu güzergahta, sürücüler çıkabilmenin yolunu arıyor. Çevre yolunda değişmeyen manzara. Araç sayısının 300 bini geçtiği Eskişehir’de ana cadde ve sokaklar başta olmak üzere çevre yolunda yaşanan çile her geçen gün dayanılmaz hale geliyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde Eskişehir’i Ankara-Bursa ve İstanbul yönüne bağlayan çevre yolu üzerinde oluşan uzun araç kuyrukları sürücülere adeta saç yolduruyor.

Giren bin pişman

Çevre yoluna girdiklerin bin pişman olduklarını ifade eden sürücüler, Eskişehir’in bu trafiği kaldıramadığını söylediler. Her gün aynı çileyi çektiklerini belirten sürücüler “Çevre yolunda yaşanan bu soruna acilen çözüm üretilmelidir. Uzun araç kuyrukları yüzünden adeta bir kaplumbağa hızı ile ilerliyor ve uzun süre kuyruktan çıkamıyoruz.” diye dert yandılar. Araç yoğunluğunun yaşandığı güzergahta trafik kazaları da eksik olmadı. Fabrikaların yoğun olduğu Organize Sanayi Bölgesine girişten başlayan araç kuyruğunun Anadolu Üniversitesine kadar uzandığına da dikkat çeken sürücüler, yaşanan çevre yolundaki soruna biran öncede çözüm getirilmesi gerektiğini de sözlerine eklediler.

Eskişehir'de hafta sonu şaşırtan trafik Eskişehir'de hafta sonu şaşırtan trafik

Kazalar eksik olmuyor 

Uzun araç kuyruklarının oluştuğu çevre yolunda trafik kazalarıda eksik olmuyor.Günün belirli saatleirnde büyük bir çilenin yaşandığı güzergahta maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazalarında da artış yaşandı.Bölgede meydana gelen yaralamalı kazalara ulaşmak için yola çıkan ambulanslar sürücüleride zor anlar yaşadıklarını ifade ederek,yaralı şahıslara zamanında müdahalede bulunamadıklarında dile getirdiler.