Araç sayısının 300 bini geçtiği Eskişehir’de ana cadde ve sokaklar başta olmak üzere çevre yolunda yaşanan çile her geçen gün dayanılmaz hale geliyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde Eskişehir’i Ankara-Bursa ve İstanbul yönüne bağlayan çevre yolu üzerinde oluşan uzun araç kuyrukları sürücülere adeta saç yolduruyor. Diğer günlerde olduğu gibi arife günüden itibaren araçlar uzun kuyrukta beklemek zorunda kaldı.

Bayram öncesi de yoğunluk hakimdi 

Çevre yoluna girdiklerine bin pişman olduklarını ifade eden sürücüler, Eskişehir’in bu trafiği kaldıramadığını söylediler.

Her gün aynı çileyi çektiklerini belirten sürücüler "Çevre yolunda yaşanan bu soruna acilen çözüm üretilmelidir. Uzun araç kuyrukları yüzünden adeta bir kaplumbağa hızı ile ilerliyor ve uzun süre kuyruktan çıkamıyoruz" diye dert yandılar.

Araç yoğunluğunun yaşandığı güzergahta trafik kazaları da eksik olmadı. Fabrikaların yoğun olduğu organize sanayi bölgesine girişten başlayan araç kuyruğunun Anadolu Üniversitesi'ne kadar uzandığına da dikkat çeken sürücüler, yaşanan çevre yolundaki soruna biran önce çözüm getirilmesi gerektiğini de sözlerine eklediler.