Eskişehir'de yaşlı nüfusu giderek artıyor Eskişehir'de yaşlı nüfusu giderek artıyor

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6'lık depremin ardından Hatay'da Fuat Koku Sitesi'nde enkaz altında altında kalan 17 yaşındaki kız çocuğu Eskişehir ekibi tarafından kurtarıldı. 

Odunpazarı Belediyesi'ne bağlı OBAK arama ve kurtarma ekibi Antakya'da göçen binanın içinde bulunan Eylül Canpolat'ı enkaz altından çıkardı. 

Yakınları Eylül'ün göçük altından kurtarılmasıyla göz yaşlarına hakim olamadı. 

Eylül'ün kurtarılması bölgede enkaz altında bulunan vatandaşların ailelerinin umutlarını tekrar güçlendirdi. 

Dün sabah saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde, Hatay’ın Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi Kanguru Sokak’ta bulunan Fuat Koku Sitesi de yerle bir oldu. Eskişehir’den yola çıkan ve büyük yıkımın yaşandığı Hatay’ın Antakya ilçesinde devam eden arama kurtarma çalışmalarına dahil olan OBAK ekipleri, Fuat Koku Sitesi’nde enkaz altından duydukları ses üzerine belli bir noktaya yoğunlaştı. Yaklaşık 38 saat enkaz altında kalan 17 yaşındaki Eylül Canpolat, OBAK ekipleri tarafından kurtarıldı. Enkazdan çıkarıldıktan sonra yatırıldığı sedyede babası ile sarılan ve duygusal anlar yaşayan Eylül, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.