Sosyal hayatta deneyim eşitliği için çalışan PinGOin, Ulusal Demokratik Enstitüsü (NDI Türkiye) “Katılıyoruz Programı” kapsamında, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 2021'de HeyKENT Kapsayıcı Kent Topluluğu projesini başlattı. 

2022 yılında 2. dönemine başlayan proje kapsamında, toplulukla tanışmak için Eskişehir’de gönüllülerin katıldığı bir toplantı düzenlendi. Eskişehir'de topluluğun bir parçası olmak isteyen PinGOin gönüllüleriyle birlikte farkındalık buluşmalarının ilki gerçekleştirildi ve bu buluşmada şehrin erişilebilirlik durumu değerlendirildi.

Eskişehir Grande Arte Otelde gerçekleşen 2.dönem tanıtım toplantısına Eskişehir'de yaşayan ve kentinin herkes için erişilebilir olması için harekete geçen gönüllülerin yanı sıra çeşitli yerel STK temsilcileri de katıldı. Toplantıda farklı disiplinlerin erişilebilirliğe bakış açısını ve güncel faaliyetlerini dinlemek amacıyla erişilebilirlik sohbetleri gerçekleştirildi. Tanışma toplantısında, “Engelsiz Çeviri, Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu, Genç İçmimarlar Derneği” temsilcileri de deneyimlerini aktardı.

Toplantıda ayrıca Temmuz-Aralık ayları arasında geçecek proje süreci aktarıldı. Gönüllülerin Aralık ayına kadar gittikleri sosyal mekanların erişim durumunu pingoin.net'e iletmeleri bekleniyor. Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin ortağı olduğu projeye dahil olmaktan mutlu olduklarını belirten gönüllüler, kapsayıcı bir kent için yapılacak çalışmalarda yer almanın kendileri ve Eskişehir için çok önemli bir deneyim olduğunu kaydettiler.