18 Şubat 2022'de Beşiktaş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Nesrin Kakırman'ın yerine Muğla eski Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre atandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yükselişini sürdürüyor Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yükselişini sürdürüyor

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü yine değişti.  Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 18 Şubat 2022'de Hakan Cırıt'ın yerine atanan Nesrin Kakırman Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Kakırman'ın yerine ise Muğla eski Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre atandı.

Pervin Töre kimdir?

Pervin Töre, Erzurum doğumludur. İlk ve ortaokulu Erzurum'da okudu. Erzurum'da başladığı lise eğitimine İzmir de devam ederek İzmir Kız Lisesi'nden mezun oldu. YükseköğreniminiDokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya bölümünde tamamladı.Öğretmenliğe Trabzon Of Lisesi´nde başladı. Daha sonra İzmir Namık Kemal Lisesi Kimya Öğretmenliğine atandı. Aynı lisede Müdür Yardımcılığı ve Müdür Vekilliği görevlerini yapan Töre, mezun olduğu İzmir Kız Lisesi Müdürlüğüne atandı. Pervin Töre, 2012 yılı Ocak ayında Aydın İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanarak göreve başladı.Sırasıyla, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Töre, 2018 yılının Temmuz ayında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. Töre son olarak Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Pervin Töre evli ve bir çocuk annesidir.

Görevden alınmıştı

Sınav usulsüzlüğü ve buna karşı çıkan Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş'ın kalp krizinden ölümüyle ilgili suçlanan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevden alınmıştı. Hüdayi Baş 8 Eylül 2020'de geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin, Baş’tan enstitüye sınavla alınacak kişilerin listesinde usulsüzlük yapmasını istediği, bu isteği yerine getirmediğinde de ‘istifa et’ baskısına maruz kaldığı ve bu yüzden kalp krizi geçirdiği iddia ediliyordu.