Eskişehir’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İŞKUR İl Müdürlüğü’nde hareketli günler yaşanıyor. Görevden alınan il müdürü Hasan Yoldaş’ın yerine atanan isim belli oldu. Yoldaş’ın yerine Fatih Acar atandı. Acar görevine bugün başladı. 

Eskişehir için dehşete düşüren rapor Eskişehir için dehşete düşüren rapor

Seçimden bir gün sonra görevden alınmıştı

Eskişehir’de İŞKUR İl Müdürü olarak görev yapan Hasan Yoldaş’ın, 28 Mayıs ikinci turu gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir gün sonra Çalışma Bakanlığı tarafından görevden alınması dikkat çekmişti. 

Fatih Acar kimdir? 

1983 yılında Denizli’de doğan Fatih Acar, ilk orta ve lise eğitimi de Denizli’de tamamladı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü 2008 yılında bitiren Acar, 2009 yılı itibariyle Denizli SGK İl Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı.

2013 yılında Denizli Büro Memur-Sen Şube Yönetim Kurulu üyesi olarak sendika hayatına başlayan Fatih Acar, 2016 yılı itibariyle Denizli Sosyal Güvenlik Kurumu’nda şef kadrosuna atandı.

2016 yılında yapılan Şube Olağan Genel Kurulu ile Denizli Büro Memur-Sen Şube Başkanı seçilen Acar, 5 yıl Denizli Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 13 Kasım 2021’de gerçekleştirilen Büro Memur-Sen Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan Yardımcılığına/ Teşkilat Başkanı seçildi. 

Fatih Acar evli ve 2 çocuk babasıdır.