Eskişehir Kent Konseyi, Eskişehir Barosu, Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Ticaret Odası paydaşlığında “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Kurumsal-Etik-Hukuksal Sorumluluklar” adlı konferans düzenledi. Haller Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İş sağlığı ve güvenliğini doğru anlamak doğru uygulamak ve bu kültürün yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan Eskişehir Kent Konseyi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu, çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İş Sağlığı ve Güvenliğinde Kurumsal-Etik-Hukuksal Sorumluluklar” başlığı ile düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ahlaki zenginliğe sahip, güvenlik kültürü kazanmış çalışanlar ve işverenlerin medeniyetin ve gelişmişliğin göstergeleri olduğunu vurgulayarak “İş güvenliği kültürü yaygınlaşmalı, çalışanlara ve yaşam haklarına saygı ise ilk kural olmalıdır. Kent Konseyi olarak bu konuda vatandaşlarımızı doğru bilgilendirebilmek adına  okul öncesinden  başlayarak tüm hemşehrilerimize eğitimler veriyor, konferanslar düzenliyoruz. Bugün de bizlere bu kültürün etik, kurumsal ve hukuksal boyutunu aktaracak değerli konuşmacılarımıza şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi. Daha sonra söz alan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışma Grubu Başkanı Levet Özbunar ise “İnsanın en temel hakkı olan yaşama hakkını tehdit eden, çoğu kez karşımıza kazalar ve meslek hastalıkları olarak çıkan tehlikelerden korunmak, önlenmesi mümkün olmayan durumların kötü sonuçlarının en aza indirilmesi için çaba göstermek ve tüm bunlar olurken işin hukuksal boyutunu da öğrenmek için bugün bir aradayız" diye konuştu.

Tepebaşı Belediyesi'nin yardımları afet bölgesine ulaşıyor Tepebaşı Belediyesi'nin yardımları afet bölgesine ulaşıyor

Açılış konuşmalarının ardından Av. Adalet Sezer Özbunar moderatörlüğünde başlayan konferansta İSAG Derneği Başkanı, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Levent Kavlak ‘İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünün Göstergeleri’,  İş Geliştirme Müdürü Bülent Aldaş ‘Güvenli İskele, Endüstriyel Izgara ve Yol Bariyer Sistemleri’, ETO Komite Üyesi, İşyeri Hekimi Dr. Sertaç Konuralp ise ‘Meslek Hastalıkları ve Son Yıllardaki Dağılımı’ konu başlıkları ile sunumlarını gerçekleştirdiler, merak edilen soruları cevaplandırdılar.