Eskişehir’de sel: Evler yıkıldı yollar kapandı Eskişehir’de sel: Evler yıkıldı yollar kapandı

CHP Eskişehir milletvekili ve milletvekili adayı Utku Çakırözer, Murat Atılgan Ortaokulu’nda oyunu kullandı. Çakırözer, “Oyumuzu kullandık… Eskişehir’imize, ülkemize hayırlı olsun. Demokrasi kazansın! Huzur, adalet, hoşgörü, kardeşlik kazansın. Baharlar gelsin” dedi.

CHP Eskişehir milletvekili ve milletvekili adayı Jale Nur Süllü, Dumlupınar İlkokulu’nda oyunu kullanmasının ardından konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün çok güzel bir gün. Her şeyden önce anneler günü. Ben tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Hem anneler günü hem de demokrasimizin şenliği seçimleri gerçekleştireceğiz. Ben bugün diyorum ki, anneler çocuklarına güzel bir gelecek ve demokrasi armağan edecekler. Gençler de annelerine geleceğinden kaygı duymayacakları günleri hediye edecekler. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Güzel ve hayırlı bir seçim olmasını diliyorum. Katılım oldukça yoğun. Hava da açmaya başladı. Baharın belirtileri var. Yarın sabah çok daha güzel bir Türkiye’ye ve bahara uyanacağımıza yürekten inanıyorum.”

CHP Eskişehir milletvekili adayı İbrahim Arslan, Şehit Mehmet Taş İlkokulu’nda genel seçimler için oyunu kullandı. Arslan, “Oyumuzu kullandık. Tüm hemşerilerimizi sandıklara bekliyorum. Ülkemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin yurt genelinde en genç milletvekili adayı olan Aysu Bahar Gürlek, oyunu Eskişehir'de kullandı. Gürlek, Eskişehir'de partisinin 6'ncı sıra milletvekili adayı ve Eskişehir'deki ilk kez oy kullanmakta olan 44 bin 648 seçmenden biri. Erken saatlerde Tunalı İlkokulu'ndaki sandıkta oyunu kullanan Gürlek, seçimde görevli emniyet güçleri ve sandık görevlilerine iyi görevler ve kolaylıklar diledi, seçimlerin bir demokrasi şöleni olduğunu belirten Gürlek, yurt genelinde seçimlerin sorunsuz geçmesini istediğini ifade etti.

CHP Eskişehir milletvekili adayı Abdülkadir Adar, Vişnelik Ahmet Sezer Ortaokulu’nda oyunu kullandı. Adar, “Tüm hemşerilerimizi sandıklara bekliyoruz. Milletimizin iradesiyle baharlar gelecek. Gençlerimizin, güzel çocuklarımın iradesi cennet vatanıma baharlar getirecek. Size söz yine baharlar gelecek, bahar şenliklerinde birlikte söyleyeceğiz en güzel şarkılarımızı” ifadelerini kullandı.

CHP milletvekili adayı İpek Çelik oyunu kullanmasının ardından yaptığı paylaşımda, “Oyumuzu kullandık, ülkemiz için hayırlı olsun. Bahar geldi” dedi.

AK Parti Eskişehir milletvekili adayı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, oyunu kullandıktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yüzyılın seçimi başladı. Öncelikle memleketimize hayırlı olsun. Eskişehir’imiz için hayırlı uğurlu olsun dileğinde bulunmak istiyorum. An itibariyle de bölgemizde Eskişehir’deki okullarda vatandaşımızın oldukça yoğun ilgisi var. Bu demokrasimiz açısından son derece sevindirici. Bildiğiniz gibi tabii seçim güvenliği konusunda Enerji Bakanlığı olarak da özellikle oy atma ve sayım yerlerindeki elektrik arz güvenliğiyle ilgili hususları da yakinen takip ettik. Her türlü tedbirler alındı. An itibariyle bize intikal eden bir problem de gözükmüyor. Bugün aynı zamanda biliyorsunuz Anneler Günü. Başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum. Böyle güzel bir günde seçimin olması da büyük güzel bir tesadüf tevafuk olmuş oldu. Bu vesileyle onların da büyüklerimizin ellerinden öpüyorum. Küçüklerimizi de kutluyorum inşallah.”

AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Prof. Dr. Ayşen Gürcan genel seçimler için oyunu kullandı. Gürcan, “Oyumuzu kullandık. Eskişehir’imize, vatanımıza, milletimize hayırlı olsun inşallah” dedi.

MHP Eskişehir milletvekili adayı Bülent Maşaoğlu oyunu kullandıktan sonra yaptığı paylaşımda, “Demokrasimizin gereği olarak vatandaşlık görevimizi yerine getirdik, oyumuzu kullandık. Böylesi bir günde vatandaşlık görevini yerine getirmek için türlü fedakarlıklarla sandık başına giden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Vatanımız ve milletimiz için hayırlı olsun inşallah” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti 5'inci sıra milletvekili adayı Hakan Kaymak, oyunu Vişnelik Milli Zafer Ortaokulu'nda kullandı. Kaymak, "Oyumuzu kullandık. Vatanımızı ve milletimize hayırlı olsun. İYİ'ler kazanacak" dedi.